۰
 
پروتکل آموزش نشاط اجتماعی دانشجویان ابلاغ می شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران با اشاره به برنامه های هفته سلامت روان از رونمایی پروتکل گام به گام آموزش نشاط اجتماعی با دانشجویان و ابلاغ آن به دانشگاه های کشور خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، به نقل از مهر حمید پیروی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه تهران به مناسبت هفته سلامت روان گفت: هفته سلامت روان ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه مطابق با روز جهانی سلامت روان برگزار می شود.

وی یادآورشد: همانطور که مستحضرید، فدراسیون جهانی سلامت روان (WFMH) محور اصلی روز جهانی سلامت روان سال ۲۰۱۹ را «پیشگیری از خودکشی» انتخاب کرده است و هدف از انتخاب شعار مشترک بین کشورها، ایجاد هماهنگی بیشتر میان آحاد جامعه و دولت ها در افزایش آگاهی و کاهش انگ دریافت خدمات درمانی برای درمان اختلالات روانپزشکی و در نهایت کاهش مرگ و میر به دنبال این اختلالات است.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران ادامه داد: خودکشی در طول تاریخ بشر وجود داشته است، اما با توجه به پیچیدگی سبب شناسی آن، در تمام نقاط جهان به تدریج افزایش یافته و در چند دهه گذشته به سطح آماری هشدار دهنده رسیده است.

پیروی با اشاره به برگزاری نشست تخصصی پیشگیری از خودکشی در جوانان گفت: نشست تخصصی پیشگیری از خودکشی در جوانان با حضور جمعی از متخصصان، صاحبنظران و مسئولان وزارت علوم و مراکز مشاوره دانشگاه های کشور در روز ۲۱ مهر ماه در محل باغ نگارستان دانشگاه تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین کارگاه آموزشی (تربیت مدرس افزایش نشاط اجتماعی) در روزهای ۲۵ و ۲۶ مهر ماه ویژه اساتید و کارشناسان مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه یک تهران برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران یادآور شد: نمایشگاه سلامت روان در شعبات خوابگاه‌ها و پردیس ها با هدف ارتقاء سواد سلامت روان دانشجویان و دانشگاهیان و توزیع محصولات انتشاراتی و ارائه خدمات مشاوره ای سرپایی کوتاه مدت نیز برگزار می شود.

پیروی همچنین از رونمایی از پروتکل گام به گام آموزش نشاط اجتماعی با دانشجویان و ابلاغ آن به دانشگاه های کشور خبر داد.

وی افزود: تولید محتوای آموزشی در زمینه ارتقاء سلامت روان بصورت اینفوگرافی، بروشور و کتابچه و توزیع آن در بین دانشجویان، کارکنان و اساتید از طریق فضای مجازی از دیگر برنامه های مرکز مشاوره دانشگاه تهران است.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران در ادامه به برگزاری کارگاه های آموزشی بهداشت روان، همایش و سخنرانی در سطح پردیس/ دانشکده ها و همچنین خوابگاه های دانشجویی، آموزش کارکنان، دانشجویان و همیاران سلامت روان در زمینه پیشگیری از آسیب های روانی اجتماعی و برگزاری برنامه های خلاقانه و ابتکاری توسط دانشجویان همیاران سلامت روان در سطح پردیس/ خوابگاه ها اشاره کرد.


انتهای پیام/س
کد مطلب: 12364