۰
 
عكس العمل فيلا نسبت به تصميم هيات اجرايي كميته بين المللي المپيك !
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
فدراسيون جهانی کشتی، پس از اعلام خبر حذف این رشته از میان رشته هاي حاضر در بازي هاي المپيك تابستاني سال ۲۰۲۰ از سوي کمیته بین المللی المپیک، ضمن ابراز شگفتي از اين تصميم به آن عكس العمل نشان داد. 

فدراسیون جهانی کشتی در اين خصوص با صدور اطلاعيه ايي در سايت رسمي خود اعلام كرده است از اين كه هيات اجرايي کمیته بین المللی المپیک، كشتي، يكي از قديمي ترين رشته هاي المپيك باستان و نوين را از فهرست ۲۵ رشته حاضر در المپيك ۲۰۲۰ حذف كرده و در صدد جايگزين كردن آن با رشته ديگري است، شگفت زده شده و در اين راستا تمام تلاش هاي لازم را به كار خواهد برد تا از تحقق آن جلوگيري كند. 

فيلا همچنين يادآور شده است IOC بايد به اين نكته توجه كند كه درحال حاضر كشتي درتقريبا ۱۸۰ كشور جهان فعال و دراكثر آنها به عنوان ورزش ملي تلقي مي شود كه شايد تنها نكته پررنگ حضور اين كشورها در بازي هاي المپيك است. 

در ادامه اين اطلاعيه آمده است: تصميم جديد هيات اجرايي IOC يكي از موضوعاتي است كه روزهای ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه جاري در جلسه هيئت رييسه فيلا در پوکت تايلند برگزار مي شود، مورد بحث بررسي قرار می گیرد و فیلا تمام تلاش خود را بکار می برد تا این موضوع در جلسه هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک که ماه می(اردیبهشت ماه سال ۹۲) در سن پترزبورگ روسیه برگزار می شود، مورد تجدید نظر قرار گیرد و این رشته در المپیک حفظ شود. 

لازم به يادآوري است كه تصميم اتخاذ شده هيات اجرايي IOC بايد شهريور ماه سال آينده در مجمع كميته بين المللي المپيك در آرژانتين مورد تصويب نهايي قرار گيرد و امید می رود براي چندمين بار از حذف كشتي در بازي هاي المپيك تابستاني جلوگيري شود.
کد مطلب: 750