۰
 
دادستان عمومی انقلاب مرکز استان البرز:
آثار مجازات افراد زندانی به خانواده آن ها منتقل نشود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
دادستان عمومی انقلاب مرکز استان البرز گفت: رسیدگی به امور اقتصادی و اجتماعی خانواده زندانیان تحت پوشش از جمله فعالیت های انجمن حمایت از زندانیان محسوب می شود چراکه آثار مجازات زندانیان نباید به خانواده افراد منتقل شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، حاجی رضا شاه کرمی در مراسم مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان که ظهر سه شنبه باحضور مقامات قضایی در باشگاه میلاد برگزار شد، با بیان اینکه رسیدگی به امور اقتصادی و اجتماعی خانواده زندانیان تحت پوشش از جمله فعالیت های انجمن حمایت  از زندانیان محسوب می شود، اظهار کرد: آثار مجازات زندانیان نباید به خانواده افراد منتقل شود.

وی با بیان اینکه این انجمن تشکیل شده تا از آسیب پذیری دیگر اعضای خانواده زندانیان جلوگیری شود، افزود: اصل بر فردی بودن مجازات است، خانواده زندانیان به سبب زندانی شدن سرپرست خود به گونه ای مجازات می شود.

رئیس هییت مدیره انجمن حمایت از زندانیان کرج خاطرنشان کرد: بازدید از  ۳۰۰ خانواده مددجو متقاضی مساعدت و تحت پوشش قرار دادن آن ها از جمله اقداماتی محسوب می شود که طی سال گذشته نجام گرفته است.

وی با اعلام اینکه این انجمن حدود سه دهه مشعول فعالیت است، گفت: رسیدگی به امور بهداشت و درمان و امور تحصیلی فرزندان مددجویان از جمله اهم فعالیت این انجمن به شمار می آید.

دادستان عمومی انقلاب مرکز استان البرز با تاکید بر اینکه کمک جهت ازادی ۳۳ زندلنی به مبلغ ۲۰۶ میلیون تومان انجام شده است، افزود: به مراکز تامینی نیز مساعدت لازم انجام شده است.

شاه کرمی پرداخت سبد کالا  به مبلغ ۲۳۰ میلیون تومان  و ارائه خدمات بهداشتی به ارزش ۲۸۶ میلیون تومان را از دیگر اقدامات انجام گرفته در سال ۹۵ برشمرد و گفت: کمک و مساعدت به مددجویان بدون ملاقات و هزینه های درمانی به زندانهای استان البرز به مبلغ ۱۳۴ میلیون تومان  صورت گرفته است.


انتهای پیام/
کد مطلب: 10997