۰
 
لزوم بهره گیری آموزش سواد رسانه ای برای آحاد جامعه/ سواد رسانه ای ابزاری ضروری برای فعالیت در فضای مجازی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳
امین بسطامی گفت: سواد رسانه ای ابزاری ضروری برای فعالیت در فضای مجازی است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، امین بسطامی فیلمساز پژوهشگر علوم رسانه در حاشیه دوره مقدماتی سواد رسانه، اظهار کرد:  مخاطب باید در بستر رسانه توانایی درک پیام های دریافتی از سوی رسانه و مهمتر از آن توانایی درک پیامی که در پس پیام اصلی از سوی رسانه ارائه می شود را داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از سواد رسانه ای برای آحاد جامعه، عنوان کرد: با گسترش روز افزون کاربران فضای مجازی و فراگیر شدن استفاده از این برنامه ها، سواد رسانه ای ابزاری ضروری برای فعالیت در فضای مجازی است.

این فیلمساز و پژوهشگر علوم رسانه خاطرنشان کرد: آموزش مفاهیم رسانه ای در کاهش آسیب های فضای مجازی تاثیر بسزایی دارد که این نکته را نه تنها مردم باید توجه کنند بلکه سلبریتی ها و افراد تاثیر گذار در جامعه نیز باید به دنبال فراگیری این دانش باشند.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری سواد رسانه برای خانواده ها، عنوان کرد: چراکه رسانه به قدری به اشخاص و خانواده ها نزدیک شده که عضوی از خانواده ها به شمار میرود و باید طرز رفتار با این عضو جدید خانواده رو بدانیم که چه بسیار خانواده هایی که بر اثر نداشتن سواد کافی رسانه و نا آشنایی با طرز کار رسانه از هم فاصله گرفته اند.

بسطامی به برگزاری کلاس های سواد رسانه ای در شهرستان کرج اشاره کرد و گفت: این دوره ها در کرج در سه سطح مقدماتی، میانه، پیشرفته برگزار می شود.

گفتنی است؛ هزینه های دریافتی این دوره ها خیلی خیلی پایین تر از دریافتی آموزشگاه های دیگر است و صرف امور خیریه می شود.

کد مطلب: 11329