۱
 
سید موسی حسینی کاشانی
استان البرز استانی شعر پرور و شاعر پذیراست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۸
مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز استان البرز را استانی شعر پرور و شاعر پذیر دانست که به دلیل مهاجر پذیری بالایی که دارد شاعران زیادی را به خود جذب کرده است
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا):نشست خبری مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز پیش  از ظهر امروز در سالن جلسات این اداره با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران برگزار شد.

سید موسی حسینی کاشانی با اشاره به جایگاه شعر و ادب در استان البرز خاطر نشان کرد: یکی از هنر های هفت گانه شعر می باشد که جایگاه مطرحی دارد . وظیفه ما این است که از آن استفاده کنیم .

مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز، استان البرز را یک استان شعر پرور و شاعرپذیر دانست و تصریح کرد : استان البرز به دلیل  مهاجرپذیری بالایی که دارد این استان شاعران زیادی را از شهر های مختلف کشور به خود جذب می کند .

وی با اشاره به معرفی یکی از شاعران بزرگ خوزستانی در استان البرز گفت : هرمز علی پور یکی از شاعرانی است که از استان خوزستان به این استان مهاجرت کرده است واز نظردیگر شاعران وی یکی از شاعرانی است که یک شاخصه خاصی برای شعر خود دارد و خود را درگیر جمله های سخیف نمی کند و با بهره گیری از زبان مادری خود شعر هایی می سراید که بسیار تاثیر گذار است که به مدت سی سال درآموزش و پرورش خدمت گذاری کرده است .

سید موسی حسینی کاشانی از راه اندازی انجمن مفاخراستان البرز به پیشنهاد انجمن شعر جوان خبر داد وگفت : بعد ازراه اندازی این انجمن از این به بعد سامندهی مراسمات تجلیل توسط این انجمن صورت می گیرد با حضور استاندار البرز ، نماینده ولی فقیه در استان البرز ، رئیس مجمع نمایندگان و دبیر (مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز) و آقایان کزازی وآقا میری ورجبی برگزار می شود .

وی گفت : یکی از اصلی ترین اهداف انجمن مفاخراستان البرز در وهله اول تجلیل و معرفی مفاخر استان است .
در خاتمه به پاس 50سال شاعرانگی از پوستر بزرگ داشت هرمز علی پور رو نمایی کرد .
کد مطلب: 8060