۱
 
آیت الله حسینی همدانی در خطبه های نماز جمعه کرج :
امام جمعه کرج: یا سیاست خارجی بلد نیستید یا اصول و منافع مردم را نمی‌دانید
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۴
امام‌جمعه کرج گفت: باید گروهی برای مسائل استان در زمینه اشتغالزایی برنامه‌ریزی کنند تا منویات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی از استان البرز شروع شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا) ، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته کرج با تبریک ولادت حضرت محمد مصطفی (ع) و حضرت امام جعفر صادق (ع) اظهار داشت: جایگاه بلند حضرت محمد(ص) به اندازه‌ای است که کسی جز خدای تعالی نمی‌تواند او را ستایش کند.

وی افزود: هیچ کس جز خداوند متعال قدرت تعریف رسول خدا(ص) را ندارد و برای شناخت رسول خدا باید وی را از روی قرآن شناخت.

امام‌جمعه کرج با اشاره به جایگاه و ویژگی‌های قرآن‌کریم خاطرنشان کرد: صفات قرآن در عترت طاهره وجود دارد و اگر قرآن از هرگونه خطا، جعل و تحریف مصون است عصمت و عترت طاهره نیز اینگونه هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به شکایت رسول خدا(ص) در مورد ترک قرآن تصریح کرد: رسول خدا و قرآن با هم هستند و عده‌ای مستقیم قرآن را کنار گذاشتند و عده ای نیز غیرمستقیم این کار را انجام دادند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی بیان کرد: به بهانه اینکه قرآن برای ما کافی است قرآن را کنار گذاشتند و قرآن از کار افتاد، چون باید در کنار قرآن، عترت طاهره باشد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه قرآن بدون رسول خدا(ص) و عترت طاهره قرآنی منهای قرآن است، افزود: به گفته خود قرآن، قرآنی که رسول خدا و عترت طاهره در کنار آن نباشد قابل استفاده نیست.

نماینده ولی‌‌فقیه در استان البرز با اشاره به لزوم پیروی از رسول خدا(ص) گفت: رسول خدا اسوه حسنه شماست و شما از او اقتباس و به قرآن چنگ بزنید و مستمسک خود قرار دهید.

امام‌جمعه کرج بیان کرد: اگر شما چنگ به دامن رسول خدا(ص) بزنید چنگ به دامن خدا زده‌اید و تاسی به او کرده‌اید.

امام‌جمعه کرج با اشاره به وضعیت کنونی و برنامه‌های دشمن برای اختلاف‌افکنی در بین مسلمانان، بیان کرد: محور وحدت در جامعه مسلمین رسول خداست و تمام تلاش دشمن برای گرفتن و برکندن وحدت بین مسلمین است.

وی گفت: رسول خدا پیام‌آور خوبی‌ها و محبت بود و تنها چیزی که می‌تواند در جوامع اسلامی آرامش را برقرار کند محوریت قرار گرفتن رسول خدا است.

امام‌جمعه کرج با اشاره به برنامه‌های سلطه‌گران برای اخلال در این روند تصریح کرد: توطئه‌ها و فتنه‌ها را دشمنان اسلام متوجه اتحاد و انسجام امت اسلامی کرده‌اند و روی اختلاف‌های مذهبی تاکید می‌کنند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به اهداف دشمنان بیان کرد: دشمن تلاش می‌کند که بحث شیعه و سنی را مطرح کند و این دو جمعیت عظیم را به جان هم بیندازد و به اهداف خود برسد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اهداف دشمن برای اختلاف افکنی بین شیعیان و اهل تسنن گفت: دشمن با ایجاد شکاف و دامن زدن به اختلافات مذهبی نقشه‌های شوم خود را انجام می‌دهد و متاسفانه چه در بین شیعیان و چه در بین اهل تسنن عده ای کوته‌فکر و کوته‌نظر توسط دشمن تطمیع می‌شوند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی در مورد وجود سایت‌های شیعی تفرقه‌انداز گفت: نزدیک به ۲۰ سایت شیعی در آتش تفرقه می‌دمند و دائما مسائل مربوط به تفرقه را شعله‌ور می‌کنند.

امام‌جمعه کرج با اشاره به پرداخت هزینه توسط دشمن واحد به این سایت‌ها بیان کرد: همان‌هایی که به سایت ‌های شیعی در جهت اختلاف‌افکنی پول می‌دهند به اهل تسنن هم پول می‌دهند تا به اختلاف‌افکنی و دمیدن در آتش این اختلاف کمک کنند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای تفرقه‌افکنی در استان البرز خاطرنشان کرد: این موضوع توطئه‌ای از سوی دشمنان است و اگر کسی به اندازه سر سوزنی عقل داشته باشد می فهمد که این جریانات توطئه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به لزوم بیداری در مقابل این توطئه‌ها بیان کرد: دشمن با رنگ دین برای ضربه زدن به دین وارد شده و مواظب باشید که ارزش‌های دینی از بین نرود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به سالگرد قیام ۱۹ دی بیان کرد: در دوران معاصر یکی از روزهای حساس، ۱۹ دی است که بیان‌کننده درک صحیح مردم از اوضاع پیرامونی و زمان‌شناسی است.

خطیب این هفته نماز جمعه کرج گفت: اثر این حرکت خروش و هیجانی بود که بقیه کشور را فراگرفت و منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی افزود: زیبایی حرکت ۱۹ دی این بود که مردم مقداری جلوتر از زمان را متوجه شدند و این مسئله مهمی است و پیش‌بینی کردند که چه جریان خطرناکی پیش روی آنها است.

نماینده ولی‌فقیه در البرز با اشاره به وضعیت کنونی گفت: الان هم وضعیت به همین صورت است و اگر در مورد حوادثی که در حال اتفاق افتادن است شناخت و بصیرت لازم را نداشته باشید فرصت جبران یا نیست یا خیلی کم است.

وی درباره درک کم افراد کوته‌نظر از اتفاقات پیرامونی خود بیان کرد: خیلی اوقات افراد متوجه حوادث پیرامونی خود نیستند و مدت‌ها زیر علم "زید و عمر" سینه می‌زنند.

خطیب نمازجمعه کرج با اشاره به شاخصه‌های افراد بابصیرت بیان کرد: کسی که بصیرت دارد و حقیقت مطلب را می‌فهمد تن به هر کاری نمی‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در مورد سخنان برخی از مسئولان افزود: عده‌ای به دنبال این هستند که روزهای مهمی مانند ۹ دی و ۲۲ بهمن به فراموشی سپرده یا تحریف شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اهداف این افراد گفت: جریانی در کشور راه افتاده که عقبه ملت و پشتوانه ملت برای نسل آینده را از بین ببرد.

امام‌جمعه کرج گفت: این موضوع وظیفه ما را سنگین می‌کند و لازم است که جوانان با موضوعات انقلاب و چگونگی شکل‌گیری و مسائل انقلاب آشنا شوند.

وی خطاب به متدینین بیان کرد: جوانان و نسل کنونی باید بدانند که این انقلاب به این سادگی‌ها به دست نیامده و چه خون دل‌هایی برای برقراری نظام اسلامی خورده شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به تبیین مفاسد رژیم پهلوی توسط رهبر معظم انقلاب، گفت: فرمایشات رهبر معظم انقلاب تبیین مفاسد موجود در رژیم پهلوی برای نسل کنونی بوده که وظیفه ما در این زمینه نیز سنگین است.

امام‌جمعه کرج بیان کرد: نکته دیگری که مقام معظم رهبری فرمودند بیان پیشرفت‌ها و دستاوردهای بعد از انقلاب اسلامی در کشور است که باید جلوی برخی حرف‌های بی‌ربطی که زده می شود گرفته شود.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد مسئله اتحاد و پرهیز از ایجاد دودستگی بین مردم گفت: این موضوع می‌طلبد که مسئولین نظام در بیانات خود دقت لازم را داشته باشند و حرفی نزنند که نشود آن را توجیه کرد.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه مسئولان حرفی نزنند که سبب شادی دل دشمنان انقلاب شود، افزود: گاهی حرف‌هایی از جانب کسانی زده می‌شود که سال‌ها در مورد آن مطلب درس خوانده‌اند و در آن زمینه مسئولیت داشته‌اند.

امام جمعه کرج با اشاره به افراد حقوق خوانده و حقوق بلد گفت: افراد سیاست بلد و حقوق‌دان و متصدی امور کلان کشور چرا حرفی می‌زنند که ایجاد چنددستگی بین مردم می‌کند و ثمره‌ای برای جامعه ندارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه یک روز می‌گویید ما مسئول بهشت و جهنم مردم نیستیم، افزود: یک روز دیگر هم می‌گویید که دولت به فرهنگ کار ندارد.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اجرای تئاتری در سنگلج تهران از لحظه زایمان یک مادر در بین مردان گفت: صحنه زایمان یک خانم را در حالی که مردها دور این زن را گرفته‌اند با همه ویژگی‌ها و خصوصیات یک زایمان برای مردم نمایش دادند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی در این مورد بیان کرد: آیا این آب بستن به فرهنگ این جامعه و زیر سئوال بردن دین، احکام و قرآن نیست و وزارتخانه‌ای که به این تئاتر مجوز می‌دهد وزارت ارشاد است یا وزارت افساد!

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه روز دیگر می‌گویید که امام‌حسین (ع) اهل مذاکره بود، افزود: روز دیگر سیاست‌های کلی نظام را خراب می کنید؛ این اظهارات سبب مایوس‌شدن مردم می‌شود.

نماینده ولی فقیه در البرز گفت: برخی از این حرف‌ها مانند اسید پاشیدن به صورت انقلاب است و از بین برنده نیروهای متدین و انقلابی است.

امام‌جمعه کرج با اشاره به سخنان مقام‌معظم‌رهبری در ماه مبارک رمضان امسال خطاب به مسئولان گفت: مقام معظم رهبری نیز بر تلاش دشمن برای از کار انداختن دستگاه محاسباتی مسئولان اشاره داشتند و اگر این دستگاه محاسباتی خراب شد نتیجه‌اش این است که سخنانی بیان می‌شود که منافع ملی به خطر می‌افتد و دشمن نیز خوشحال می‌شود.

خطیب نمازجمعه کرج با بیان اینکه "این که گفته می‌شود که اساس بحث سیاست خارجی منافع است و نه اصول و آرمان‌ها"، حرف خطرناکی است، افزود: یا سیاست خارجی بلد نیستید یا اصول و منافع مردم را نمی‌دانید.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه اصول و آرمان‌ها از منافع جدا شدنی نیست، گفت: منافع ملی از اصول و آرمان‌های یک کشور جدا شدنی نیست و آن چیزی که برای یک کشور ارزش است منفعت یک کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه غرب برای حفظ اصول دروغین خود دست به هر جنایتی می‌زند، بیان کرد: غرب با تمام قدرت تلاش می‌کند که ارزش‌های باطل خود را به دنیا و جوامع بشری القا کند ولو با قتل افراد و خونریزی کوتاه هم نمی‌آید.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه زدن اینگونه حرف‌ها از جانب برخی افراد خوب نیست، بیان کرد: ملت ایران بعد از سال‌ها سختی در حکومت پهلوی و خارج شدن از از یوغ استکبار با خون جوانان برپا شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به لزوم حفظ استقلال در کشور تصریح کرد: به اندازه سر سوزنی از این عزت و اقتداری که داریم کوتاه نمی‌آییم.

امام‌جمعه کرج با تاکید بر اینکه کم‌کاری‌ها را با حرف‌های بی ربط جبران نکنیم، افزود: مشغول کار برای مردم باشید و در وسط میدان به راهکارهای موجود تکیه کنید.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه زمزمه‌های عقب نشینی در مقابل دشمن به گوش می‌رسد، بیان کرد: اگر در مقابل دشمن با اقتدار سینه سپر کنید دشمن هیچ کار نمی‌تواند بکند و عقب‌نشینی می‌کند و اگر به او بخندید او هم می‌خندد و می‌گوید مذاکره می‌کنیم و دائما زمان را به تعویق می‌اندازد.

خطیب نماز جمعه کرج گفت: این را همه بدانند که ملت ایران بر سر استقلال، احکام، قرآن، عزت، اقتدار و شرف خودش به برکت شرف خون‌های ریخته شده با هیچ کس در هر منصب و جایگاهی که باشد شوخی ندارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به این‌که ادارات البرز، گزارش‌های کاری خود را بیان کنند، افزود: چند بار از ادارات استان خواسته‌ام که اقدامات خود در مورد اقتصاد مقاومتی را ارائه کنند و خوب است که مسئولین استان پیام‌ها و دغدغه رهبری را از همین استان در زمینه‌های مختلف اجرایی کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در ایجاد اشتغال برای افراد ۳ هزار نفر توسط سپاه البرز گفت: سپاه استان با بودجه‌ای که سالانه هدر می‌رفت برای بیش از ۳۰۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرد که این کار خوب است.

امام‌جمعه کرج افزود: باید گروهی برای مسائل استان در زمینه اشتغالزایی برنامه‌ریزی کنند تا منویات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی از استان البرز شروع شود.

تسنیم
کد مطلب: 5856