۱
 
دعوت اینستاگرامی رسایی برای کمپین تجلیل از ۱۷۵ شهید دست بسته
آنها با دست بسته مقاومت کردند، ما با دست باز چه کردیم؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۲
تردید ندارم حضور عطر آگین این ۱۷۵ شهید در این مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی، پیام روشنی برای همه ما دارد. دستان بسته این ۱۷۵ شهید غواص و زنده بگور شدن آنها حکایت از مقاومت شان در برابر مطالبات به ناحق زورگويان آن روز می کند. راستی اگر این ۱۷۵ شهید امروز جای ما در مجلس یا دولت و یا در کوچه و بازار بودند، چه می کردند؟
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ "حمید رسایی" نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادداشتی با عنوان "ما با دست بسته مقاومت کردیم" در خصوص کشف پیکر مطهر ۱۷۵ شهید غواص عملیات کربلای چهار نوشت.

متن این یادداشت که در صفحه اینستاگرام حجت الاسلام حمید رسایی منتشر شده به شرح زیر است:

ما_با_دست_بسته_مقاومت_کردیم


شما_با_دست_باز_چه_کردید. و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل لله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون . فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، از کشف پیکرهای مطهر ۱۷۵ شهید غواص عملیات کربلای چهار خبر داد و گفت: این شمار پیکرهای مطهر متعلق به غواصان عملیات کربلای ۴ است که با دستان بسته به شهادت رسیده و زنده به گور شده‌اند. تردید ندارم حضور عطر آگین این ۱۷۵ شهید در این مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی، پیام روشنی برای همه ما دارد. دستان بسته این ۱۷۵ شهید غواص و زنده بگور شدن آنها حکایت از مقاومت شان در برابر مطالبات به ناحق زورگويان آن روز می کند.

راستی اگر این ۱۷۵ شهید امروز جای ما در مجلس یا دولت و یا در کوچه و بازار بودند، چه می کردند؟ به ذهنم رسید با راه اندازی این کمپین و دعوت از همه دوستان برای تجلیل از مقام شامخ شهدای عزیز، پیشنهاد بدهم تا در سراسر کشور، دوست‌داران و ادامه دهندگان راه این شهدا در حرکتی مردمی، در پایگاه های بسیج، مساجد، تکایا، دانشگاه ها، حوزه ها، ادرات، نهادها، سازمان ها و مدارس، در شهر و روستا مراسم تجلیل از مقاومت همه شهدا بویژه این ۱۷۵ شهید مظلوم که با دستان بسته زنده بگور شده و به شهادت رسیده اند را برگزار کنند.

این یادآوری ملی به همه آحاد ملت کمک می کند تا در مقطع حساس فعلی، در برابر زورگویان و مطالبتان ناحق آنان، تصمیمی مناسب با گذشته این ملت بگیرند. ما به شهدا و یاد آنها نیاز داریم، آنها به ما نیاز ندارند. هيچ شهیدی به خاطر یادواره و بزرگداشت ما مقامش بالاتر نمی رود، همه آنها به تعبیر قرآن، زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند اما ما با یاد آنها اراده قوی تری برای تحقق هیهات من الذلة پیدا می کنیم.

لطفا در ترویج این ایده تلاش کنید. تجلیل از ۱۷۵ شهید دست بسته، با شعار ما با دست بسته مقاومت کردیم، شما با دست باز چه کردید.


منبع: رجا نیوز
کد مطلب: 6693