۰
 
ویزاهای اربعین یکبار ورود است/ زائران با روادید زیارتی بیش از 20 روز در عراق نمانند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
رئیس اداره صدور گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه به سوالات مد نظر زائران اربعین پاسخ داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، مجتبی کریمی در گفت و گو با  میزان اظهار داشت: افرادی که به صورت  گروهی ویزا گرفته اند اما می خواهند جداگانه به عراق بروند باید از مانفیست کپی رنگی گرفته و روی این مانفیست های رنگی مهر ویزا توسط سفارت خورده باشد.
 
وی در مورد اینکه ویزای برخی زائران اعتبار دارد اما از آن یکبار استفاده کرده اند آیا می شود بار دیگر با آن ویزا به کربلا بروند گفت: متاسفانه ویزاهای اربعین یکبار ورود است و پس از یک بار سفر دیگر اعتبار ندارد و افراد باید دوباره برای گرفتن ویزا اقدام کنند.
 
رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه در مورد خروج با کارت ملی گفت: دولت عراق از ما خواسته است هیچ زائری بدون گذرنامه و ویزا وارد آن کشور نشود به همین دلیل به هیچ عنوان مرز برای عبور کارت ملی باز نمی شود.
 
وی در مورد نحوه سفر اتباع خارجی گفت: مرز این اتباع مشخص شده است و این زائران حتی می توانند با قطار از مرز شلمچه عبور کنند.
 
کریمی در پاسخ به این پرسش که آیا اطفال شیرخوار نیاز به گذرنامه دارند تصریح کرد: همه کودکان باید گذرنامه و ویزا داشته باشند و هیچ فرقی بین این افراد نیست.
 
رئیس اداره صدور گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه در مورد زمان اعتبار گذرنامه ها گفت: براساس قانون بین المللی کشورها به گذرنامه هایی که کمتر از 6 ماه اعتبار داشته باشند ویزا نمی دهند.
 
وی در پاسخ به این سوال که برخی ها در گذشته اقدام به گرفتن ویزا کرده اند و در آن مرز خروجی مشخص نشده است گفت: این دسته از افراد از هر مرزی که بخواهند می توانند وارد عراق شوند.
 
کریمی در مورد اعتبار ویزا ها گفت: ویزاهای ویژه اربعین از زمان ورود به خاک عراق 20 روز اعتبار دارد و با روادید زیارتی نمی توان بیش از این زمان ماند.
 
رئیس اداره صدور گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه در مورد زمان های اعلام شده در سامانه سماح برای زائران هوایی گفت: زائران اربعین که می خواهند به صورت هوایی بروند هیچ زمانی در نظر گرفته نشده است.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 10121