۰
 
پیرو امام باشیم و نیز از امام جلو نیفتیم
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷
نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری گفت: رابطه کریمانه، بر محور امامت و ولایت است و در جریان اربعین شاهد چنین رابطه ای هستیم.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، آیت الله میرباقریکارشناس مذهبی شامگاه پنجشنبه در همایش بین المللی فعالان اربعین حسینی که در تالار قدس کتابخانه آستان مقدس رضوی برگزار شد، گفت: عاشورای امام حسین(ع) مبدأ شکل گیری صف آرایی بزرگ تاریخی در برابر ظلم است.

وی به تبعیت مومنان از اباعبدالله الحسین(ع) و موضع گیری در برابر ظلم تأکید و اظهار کرد: مومنان ذیل حرکت این حضرت در برابر ظلم موضع گیری می کنند و این خون خواهی حضرت به رکاب امام عصر(عج) ختم می شود و این از ثمرات عاشورا است.

میرباقری با اشاره به فرازهایی از زیارت عاشورا، ابراز کرد: در جریان عاشورا امت در محور ولایت امام شکل می گیرد به گونه ای که همه مناسبات، اعمال و روابط افراد ذیل فرمایش و حرکت امام شکل می گیرد همچنین با جبهه باطل درگیر است.

نماینده مردم استان البرز در مجلس خبرگان رهبری روابط کریمانه را نتیجه رابطه بر محور امام بیان و تصریح کرد: رابطه ای حول امام است که براساس محبت به اهل بیت تبدیل به کرامت شده و همه با یکدیگر کریمانه برخورد کنند و آن چه در اربعین در عراق دیده شده و برادران عراقی دارند رابطه کریمانه است و این رابطه موجب اتحاد و انسجام داخلی می شود.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص تلاش دشمن برای بر همزدن اتحاد و انسجام داخلی جوامع اسلامی، گفت: تنابز القاب، غیبت، تهمت و سوء ظن از ابزار دشمن است که قرآن به آن تاکید دارد همچنین ایجاد اختلاف بین امت اسلامی با حربه تفاوت بین رنگ و قومیت مختلف از دیگر ابزار دشمن است تا جامعه اسلامی را برهم بزند که باید هوشیار بود.

میرباقری افزود: باید توجه کنیم که پیرو امام باشیم و نیز از امام جلو نیفتیم و حرکت در مسیر امام کار عاشورا است.
کد مطلب: 12138