۰
 
از طریق دوربین های مرکز کنترل ترافیک ؛
رفتار رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی کرج ثبت می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳
سرپرست مرکز کنترل ترافیک از راه اندازی سامانه نظارت بر رفتار رانندگان حمل و نقل عمومی خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، سرپرست مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج اظهار داشت: رانندگان شاغل در سیستم ناوگان حمل و نقل همگانی شهر کرج با 13 هزار تاکسی و یک هزار و 200 دستگاه اتوبوس می توانند ظرفیت مناسبی برای ایجاد الگوی رفتاری مطلوب در سایر شهروندان در حوزه حمل و نقل و ترافیک را ایجاد نمایند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی در ترافیک شهری بی نظمی است چراکه سبب کمبودهای فرهنگی در این بخش وجود دارد، افزود: از این رو با بهره گیری از پتانسیل موجود در حضور رانندگان حمل و نقل همگانی در سطح شهر می توان تصویر مناسبی از رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را در شهر به تصویر کشید.

 

حاجی جعفری افزود؛ با پیشنهاد این مرکز سامانه ای با همکاری سازمان فاوا و سازمان حمل و نقل بار و مسافر در حال راه اندازی است که  کلیه رفتار رانندگان حمل و نقل همگانی رصد و در سیستم ثبت خواهد شد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف مورد مذکور از طریق اس ام اس  برای راننده متخلف ارسال و این تخلف در سوابق آنها ذخیره خواهد شد.

 

 حاجی جعفری به هدف از اجرای این سامانه علاوه بر نظارت بر رفتار رانندگان ناوگان تحت نظارت شهرداری اشاره کرد و گفت:  این سامانه به ایجاد یک انضباط ترافیکی در شهر کمک می کند و می توانند به مرور زمان به سایر رانندگان نیز تسری یابد.

 
سرپرست مرکز کنترل ترافیک همچنین از بهره گیری اطلاعات ذخیره شده آماری میزان این تخلفات در زمینه هایی که از لحاظ فرهنگی باید روی آنها کارکرد نیز خبر داد و گفت: با راه اندازی این سامانه و اطلاع رسانی صحیح آن به رانندگان الگوی صحیحی  از رانندگی را در سطح شهر شاهد باشیم.

کد مطلب: 11319