۰
 
مدیرعامل شرکت گاز البرز:
نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در البرز برگزار می شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۴
مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت: نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی ۲۰ بهمن در البرز برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، حسین تقی نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان البرز که پیرامون نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی صبح دوشنبه در سالن جلسات شرکت گاز استان برگزار شد، با بیان اینکه شرکت گاز البرز شهریور سال گذشته با توجه به مصوبه مجلس به ثبت رسید، اظهار کرد: درصدد هستیم واحدها را از شرکت گاز استان تهران جدا کرده تا استقرار نهایی را بدست آوریم.

وی با اشاره به اینکه این شرکت تازه تاسیس از فعالیت بالای گازرسانی طی سنوات اخیر برخوردار بوده است، افزود: در استان البرز ۶ هزار کیلومتر شبکه توزیع و تغدیه گاز وجود دارد‌.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اعلام اینکه ۲۶۰ هزار علمک گاز در سطح استان نصب شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در البرز ۷۶۰ هزار مشترک از نعمت گاز بهره مند هستند.

تقی نژاد تصریح کرد: در بخش جمعیت ساکن شهر ۹۹ درصد از نعمت گاز بهره مند هستند، این عدد در ابتدای سال ۹۲ تنها ۶۹ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه ۷۶درصد روستاهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند از طرفی باید به این مهم اشاره کرد که در بخش گازرسانی برنامه مدونی داریم، گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل وظایف خاصی تبیین شده که درصدد اجرایی شدن آن بوده و هستیم.

تقی نژاد با بیان اینکه موظف بودیم ۲۵ هزار مشترک گاز جدید در استان به آمار قبلی اضافه کرده و گاز جایگزین سوخت های فسیلی شود، افزود: درصدد هستیم بیش از برنامه اعلامی مذکور و حدود ۳۵ هزار اشتراک جدید گاز در سطح داشته باشیم که تا کنون ۷۰ درصد این مهم محقق شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اعلام اینکه ابتدای سال ۹۲ بیش از ۶۳ درصد روستاهای استان دارای گاز بوده که اکنون به ۷۶ درصد رسیده است، افزود: این مهم تا پایان سال جاری به ۷۸ درصد می رسد.

وی با اعلام در سال آتی برای ۴۴ روستا انتخاب پیمانکار گاز رسانی انجام می شود، تصریح کرد: در پایان سال ۹۶ جمعیت برخوردار از نعمت گاز در روستاهای البرز به ۸۱ درصد خواهد رسید.

تقی نژاد با تاکید بر اینکه در راستای اهداف مدنظر نظیر توسعه گاز رسانی به طور قطع حفظ و نگهداشت دارایی ها از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: در گاز به لحاظ حساسیت و هزینه های سنگین برنامه های خوبی پیرو این مهم لحاظ شده که از مصادیق اقتصاد مقاومتی محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه از ۱۷ ماه گذشته تا کنون هیچ مازوتی در نیروگاه منتظر قائم فردیس استفاده نشده است، افزود: در حوزه فرهنگسازی می توان اقدامات شایان توجهی را انجام داد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز تصریح کرد: گاز رسانی به طالقان در حال انجام است در این شهرستان تا کنون 65 کیلومتر شبکه رسانی جدید داشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه بحث گاز رسانی به آسارا در دو قالب در حال بررسی است، افزود: انتخاب پیمانکار گاز رسانی به ۱۵ روستای پایین دست سد کرج و مراحل مطالعاتی گازرسانی به ۴۰ روستای بالای سد در حال انجام است.

تقی نژاد تصریح کرد: نخستین جشنواره بین المللی کاریکاتور مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی در البرز برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به جشنواره تا ۲۸ دی ماه سال جاری در نظر گرفته شده است، گفت: مراسم اختتامیه این جشنواره ۲۰ بهمن ماه برگزار می شود.انتهای پیام/
کد مطلب: 10365