۱
 
پس از حل نشدن مشکلات ؛
اعتراضات صنفی دانشگاه مازندران به خوابگاه دختران کشیده شد/ دانشجویان همچنان قربانی بی تفاوتی مسئولان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
پس از چند روز اعتراض و تحصن در خوابگاه پسران دانشگاه مازندران، عصر دیروز دانشجویان خوابگاه دختران دانشگاه نیز در مقابل درب اصلی دانشگاه تحصن کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)؛ به نقل از نگاه آزاد، دانشجویان خوابگاه دختران دانشگاه مازندران در اعتراض به عدم تخصیص خوابگاه به دانشجویان واجد شرایط در مقابل درب اصلی دانشگاه تحصن کردند.

دانشجویان با نشستن در مقابل درب ورودی دانشگاه مانع از ورود و خروج خودروها شدند.

یکی از متحصنین در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: خوابگاه دختران دارای ۸ بلوک است که مسئولان دانشگاه تصمیم گرفتند تا به دلیل مشکلات مالی و هر مشکل دیگری دو بلوک از این هشت بلوک را در اختیار پسران قرار دهند.

وی ادامه داد: دانشگاه خوابگاه پسران را تخلیه و آنها را به این مکان انتقال داد که این اقدام موجب شد تا ما دانشجویان نتوانیم خوابگاه بگیریم، در صورتی که اکثر دانشجویان واقعا نیازمند خوابگاه هستند.

این دانشجوی دختر ساکن خوابگاه تصریح کرد: ما تمام راهای اعتراضی را انجام دادیم و وقتی به مسئولین مراجعه می کنیم، آنها با لبخند به ما می گویند: نداریم و نمی توانیم خوابگاه به شما بدهیم.

وی افزود: معاون دانشجویی دانشگاه مسئول همه این نابسامانی هاست و ایشان اگر نمی تواند به امور رسیدگی کند، بهتر است استعفا دهند.

البته به نظر می رسد صدای این دانشجویان به جایی نمی رسد، چون مسئولان دانشگاه، خصوصا سرپرست دانشگاه، طی ده روز گذشته که اعتراضات دانشجویی وجود داشت، به هیچ یک از خواسته های دانشجویان توجهی نکردند.

همه این اعتراضات و بی توجهی مسئولان دانشگاه، این شائبه را به وجود می آورد که آیا مسئولان دانشگاه به عمد می خواهند دانشجویان را درگیر اینگونه مسائل رفاهی کنند؟ آیا مسئولان دانشگاه نیز مانند رئیس جمهور می خواهند مسائل رفاهی را هم به تحریم گره بزنند؟

باید دید آیا سرپرست دانشگاه مازندران همچنان نسبت به اعتراضات دانشجویی اخیر دانشگاه سکوت خواهد کرد و یا اینکه با ایجاد تغییراتی به خواسته های به حق دانشجویان پاسخ خواهد داد؟
کد مطلب: 6917