۰
 
مدیرکل اداره هواشناسی البرز خبر داد :
رگبارهای پراکنده و کاهش دمای هوا در استان البرز
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۰
مدیر کل اداره هواشناسی البرز گفت: طی روزهای آینده شاهد رگبارهای پراکنده و کاهش دمای هوا در این استان خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark
 
منصور رحمانیان امروز در کرج اظهار داشت: براساس نقشه‌های علمی و پیش‌بینی‌های صورت گرفته وضعیت ناپایدار جوی موجود در این استان تا پایان هفته تداوم خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به وضعیت ناپایدار جوی انتظار داریم که در روزهای آینده شاهد افزایش ابر، وزش باد، رگبارهای پراکنده در نقاط مختلف استان البرز باشیم.

مدیر کل اداره هواشناسی استان البرز یادآور شد: طی روزهای آینده و تا پایان هفته در ارتفاعات استان البرز بارش‌های باران بیشتری را شاهد خواهیم بود.

*کاهش دمای هوای استان البرز تا ۲۲ درجه بالای صفر

رحمانیان افزود: با توجه به افزایش ابرها و همچنین بارش باران در استان البرز انتظار داریم که طی روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه دمای هوای در این استان حدود چهار درجه کاهش یابد.

وی گفت: بنابراین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه حداکثر دمای هوا در استان البرز حدود ۲۲ درجه بالای صفر خواهد بود.

مدیر کل اداره هواشناسی استان البرز افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که از عصر امروز و تا صبح روز پنجشنبه ورزش باد و افزایش ابر در استان البرز را مشاهده کرده و در این مدت رگبارهای پراکنده و رعد و برق دور از انتظار نیست.

رحمانیان ادامه داد: با توجه به اینکه در روزهای اخیر شاهد افزایش دمای هوا در استان البرز بودیم، این تحولات موجب می‌شود که دمای هوا در استان البرز به صورت ملموس کاهش یابد.

وی افزود: در روزهای آینده حداقل دمای هوا در استان البرز مربوط به شهرستان طالقان با ۱۰ درجه بالای صفر خواهد بود و حداکثر دما در این استان نیز همانطور که گفته شد، ۲۲ درجه بالای صفر است.

رحمانیان در پایان گفت: همچنین انتظار داریم که میزان بارش باران در شهرستان طالقان بیش از دیگر مناطق استان البرز باشد.
کد مطلب: 1769