۰
 
مصاحبه با کاندیداهای شورای شهر کرج،این بار:
مصیب دهبالایی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۰:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
لطفا خودتان را معرفی نمائید.
مصیب دهبالایی، متولد ۱۳۴۲ در شهرستان تویسرکان استان همدان؛ کارشناس علوم سیاسی و همچنین کارشناس و مشاور امور ورزشی هستم که در حال حاضر به عنوان رئیس هیئت کشتی استان البرز مشغول به فعالیت هستم.

سوابق اجرایی و فعالیت های خود را شرح دهید.
محافظ فیزیکی بیت رهبری در سال ۱۳۶۱
عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۹۱
فرمانده گروهان رزمی در سال ۱۳۶۲
فرمانده محور در سال ۱۳۶۴
فرمانده گروهان در عملیات خیبر
فرمانده سپاه شهر قدس از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۰
فرمانده مرکز آموزش کرج از سال ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۳
مسئول آموزش سپاه کرج
فرمانده مرکز آموزش سپاه تهران بزرگ
شهردار ( شهر گلستان از توابع رباط کریم ) در سال ۱۳۷۳
مسئول تربیت بدنی سپاه استان تهرانمسئول تربیت بدنی سپاه استان البرز
رئیس هیات مدیره شرکت نصر کرج
رئیس هیات کشتی شهرستان قدس
عضو شورای عالی بسیج ورزشکاران استان البرز
مسئول سازمان ورزش بسیج در سپاه استان تهران و استان البرز
مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی مقاومت استان البرز
رئیس هیات کشتی استان البرز
عضو شورای مرکزی ورزش بازنشستگان نیروهای مسلح استان البرز
عضو هیات رئیسه ورزش آلیش استان البرز
عضو شورای فرهنگی و قرآنی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز

عناوین و افتخارات
جانباز ۴۵% جنگ تحمیلی
برترین مدیر تربیت بدنی در سال ۱۳۸۸
عنوان پنجمین رئیس برتر هیات های کشتی در جمع ۳۲ استان کشور
مقام قهرمانی مسابقات کشتی استان تهران در سال ۱۳۶۷
کسب دیپلم صعود به قلل دماوند، سبلان، آزاد کوه و علم کوه

هدف از شرکت در انتخابات شورای شهر کرج.
بنده تمام همت و تلاش خود را برای خدمتگزاری به مردم شریف کرج معطوف می دارم تا در صورتی که با عنایت خداوند متعال و استقبال همشهریان عزیز کرجی توانستم در شورای شهر انجام وظیفه نمایم، وظیفه شهروندی خود را برای مردم بصورت شفاف مطرح و براساس آن خدمتگزاری خود را سرافرازانه در این مسئولیت حساس عهده دار شوم.

اهداف و چشم انداز فعالیت ها
۱- انتخاب شهردار که عنصر اصلی در اعمال مدیریت فعال در کلیه فعالیت های شهرداری را به عهده دارد باید بر مبنای شایسته سالاری که مستلزم برخورداری از (تدین، تعهد، تخصص و تجربه )است استوار بوده و می بایست از طریق مقایسه و ارزیابی شناسایی و معرفی گردد.
۲- مطالعه و بررسی کامل برای یافتن کمبودها و نیازهای شهر و شهروندان در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی ورزشی، خدماتی و رفاهی، آموزشی و بهداشتی را مقدمه ای می دانم برای اتخاذ یک تصمیم درست و برنامه ریزی برای اجرای آن تا به اهداف مد نظر دست یابیم.۳- جنبه های نظارتی و کنترل اجرای مصوبات شورا، طرحهای مصوب در امور شهری و و ظایف سازمان های اجرایی باید افزایش یافته و بصورت کارشناسی و مستمر اصلاح و و با هدف کمک برای انجام بهتر آن و جلوگیری از هرگونه انحراف از مسیر برنامه ریزی شده صورت گیرد.
۴- برای دستیابی به نتایج مطلوب در فعالیت های شهری مسئولین اجرایی، نهاد ها و سازمان های ذیربط تعامل و همکاری کارآمد مبتنی بر دیدگاه ها و نظرات تخصصی و کارشناسی را افزایش خواهیم داد.
۵- سمت و سوی برنامه ریزی خود را در مشارکت حداکثری مردم در تحقق و ارائه هر چه بهتر خدمات ( اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، عمرانی، آموزش و رفاهی ورزشی ) به شهروندان قرار داده و مشارکت مردم در اجرای طرحها و لوایحی که به نفع شهر و شهروندان است را مد نظر خواهیم داشت.
۶- شهروندانی که از توان مالی و مدیریتی مطلوبی برخوردار می باشند را برای توسعه و گسترش مراکز تفریحی و ورزشی و فرهنگی ترغیب نموده و در انجام این مهم هماهنگی های لازم با دستگاه های ذیربط انجام خواهیم داد.
۷- برای تشکیل و فعال نمودن انجمن ها، نهادها و گروه های ( اجتماعی، امدادی، ارشادی و ورزشی ) و تعاونی های تولید، توزیعی و مصرف کننده که زمینه خدمت به مردم را فراهم می نمایند و می توانند منشا خدمتگزاری شایان توجهی در ابعاد کارآفرینی و اشتغال زایی در چارچوب وظایف شورای اسلامی شهر باشند اهمیت ویژه ای قایل شده و پیگیری مجدانه داشته باشیم.
۸- برای اداره امور حفظ سرمایه و دارایی های نقدی و غیر نقدی منقول و غیر منقول و درآمد و هزینه های شهرداری نظارت دقیق و شفاف تر و حسابگرانه تر خواهیم داشت.

۹- کلیه آیین نامه های پیشنهادی شهرداری، باید به نحو کارشناسی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و پس از تطبیق با دستور العمل های وزارت کشور و ارزیابی مطلوب به تصویب و برای اجرای آن نظارت لازم صورت گیرد.
۱۰- تعیین حدود شهر و رعایت طرح جامع شهر و طرح های فرادستی جز ضروریاتی است که لازم است تصویب این طرح ها با آینده نگری اساسی به تناسب امکانات و خدماتی که در راستای آن باید صورت گیرد و از افزایش بی رویه محدوده شهر باید پرهیز گردد.
۱۱- یکی از مهمترین اعمال مدیریت شورای شهر، تصویب بودجه و اصلاح متمم بودجه سالانه شهرداری است که نحوه تصویب بودجه در اعمال نظارت و کنترل بودجه نقش بسزایی دارد که شورای شهر می بایست در تصویب آن دقت نظر لازم داشته باشد و با حفظ امانت داری و جلوگیری از اسراف و حفظ بیت المال انجام وظیفه خواهم نمود.
۱۲- اعطای وام برای اجرای توسعه طرح ها و افزایش سطح کمی و کیفی خدمات یکی از راه های دست یابی به اهداف خدمتگزاری است که قبل از تصویب لازم است دقیقا مورد بررسی قرار گرفته و نظارت و کنترل دقیق به اجرای آن توسط شورا اعمال گردد.

۱۳- لازم است نظارت و کنترل دقیق و انجام هر گونه معاملات شامل (خرید، فروش، مقاطعه کاری، اجاره ها و استیجارهایی که باید به نامشهر و شهرداری صورت گیرد، توسط شورای شهر به صورت مستمر اعمال و بر اساس صرفه و صلاح و رعایت مقدورات مصوب و آیین نامه های مالی و معاملات شهرداری و رعایت بازده مطلوب انجام شود.
۱۴- در تصویب هر گونه لوایح وضع هرگونه عوارض، لغو تغییر نوع و میزان آن می بایست بر اساس سیاست های عمومی دولت که از سوی وزرات کشور اعلام می گردد توجه ویژه ای صورت گیرد.
۱۵- نظارت بر حسن جریان و انجام دعاوی مربوطه به شهرداری با هدف جلوگیری از وارد آمدن ضرر و زیان به شهرداری به عنوان نماد خدمتگزاری به شهروندان اهم فعالیت های شورا تلقی گردد.
۱۶- شهر که فضای تلاش وزندگی شهروندان است باید از بهداشت کامل برخوردار باشد که نظاتر تخصصی جامع و فراگیر از سوی شورا به صورت مستمر اجرا گردد.
۱۷- رعایت اصول و ایمنی، بهداشتی، فرهنگی و اتخاذ تدابیر احتیاطی جهت جلوگیری از آتش سوزی در اماکن عمومی و ... که توسط بخش خصوصی و تعاونی ها و یا دولت اداره می شود از اهم الزاماتی است که شورای شهر در این خصوص مسئولیت نظارتی خود را در حد اعلای کیفیت باید اعمال نماید.۱۸- محصور نمودن اراضی غیر محصور شهی، برای رعایت بهداشت و آسایش عمومی و عمرانی و زیبایی شهر نیازمند بررسی و تهیه و تصویب مقررات دارد که شورای شهر در این موضوع با قوت وارد شده پس از تصویب مقررات نظارت ویژه ای اعمال خواهد شد.
۱۹- توسعه شهر و لزوم بهیه سازی میادین ، فضای سبز تاسیسات عمومی و معابر خیابانی نیاز به تهیه و اجرای طرح های مختلف دارد که نظارت بر اجای آن از اهم فعالیت های شورای شهر است که بدون وقفه باید به این مهم پرداخته شود.
۲۰- یکی از دغدغه های شهروندان نگرانی از اجحاف در نرخ انواع خدماتی است که توسط شهرداری و سازمان های وابسته به آن است که شورا وظیفه خود می داند از طریق تصویب انواع نرخ خدماتی با رعایت آیین نامه مالی و معاملات شهرداری ها ارائه خدمت را تسهیل نموده و نظارت مطلوبی به آن داشته باشد.
۲۱- نرخ کرایه تاکسی و وسایط حمل و نقل عمومی درون شهری بامیزان درآمد و هزینه شهروندان رابطه مستقیم دارد که تصویب هوشمندانه و منطقی نرخ انواع وسایط نقلیه کمک روزانه مطلوبی برای شهروندان و همچنین انگیزه بسیار خوبی برای عدم استفاده از وسایل نقلیه شخصی است؛ شورای شهر می بایست با دقت نظر در تصویب میزان این نرخ و نحوه اداره خدمات حل و نقل شهری در اعتلای کیفیت آن نقش خدمتگزاری خود را ایفا نماید.
۲۲- تهیه صورت بودجه و هزینه شورای در هر سال مالی و انتشار آن در جهت تنویز افکار عمومی و ارسال یک نسخه از آن به شورای استان با هدف شفاف سازی مالی و جلوگیری از هر گونه شبهات و شایعات از ضروریاتی است که شورای شهر باید برای تهیه آن اقدام و همت مضاعف معمول دارد.
۲۳- کمک به توسعه فضای روزشی و احداث شهرک قهرمانان و راه اندازی صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزشی مخصوصا حمایت همه جانبه از مدال آوران آسیایی، جهانی و المپیک.

شعاری برای خود انتخاب کرده اید؟
بله؛ پاک باشیم و خدمتگذار

به خودتان رای می دهید؟
بله
karajrasa.ir/
کد مطلب: 2065