۰
 
همزمان با یکصدمین سال تاسیس
شصت و نهمین جشن دانش آموختگی دانشگاه خوارزمی کرج برگزار می شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۰
شصت و نهمین جشن دانش آموختگی دانشگاه خوارزمی کرج با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
شصت و نهمین  جشن دانش آموختگی دانشگاه خوارزمی کرج برگزار می شود
 
به گزارش اسنا، شصت و نهمین جشن دانش آموختگی دانشگاه خوارزمی کرج همزمان با یکصدمین سال تاسیس این دانشگاه در شهریور ماه سال جاری با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.
علاقه مندان به شرکت در این مراسم میتوانند حداکثر تا 30 تیرماه با مراجعه به سایت این دانشگاه برای شرکت در مراسم ثبت نام کنند.
دانشگاه خوارزمی (دانشگاه تربیت معلم تهران) یکی از دانشگاه‌های دولتی و وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است که به‌نام محمد بن موسی خوارزمی دانشمند بزرگ ایرانی نامگذاری شده‌است. سابقهٔ تأسیس این دانشگاه به‌سال ۱۲۹۷ خورشیدی بازمی‌گردد و اولین دانشگاه قدیمی‌ایران محسوب می‌شود. این دانشگاه چند بار تغییر نام داده و پردیسی در کرج به آن افزوده شده‌است. در حال حاضر دانشگاه خوارزمی در رشته‌های مختلف علوم پایه، انسانی، تربیتی و مهندسی در مقاطع مختلف از کارشناسی تا دکتری دانشجو می‌پذیرد.

نام این دانشگاه در سال ۱۳۱۲ از دارالمعلمین عالی به دانشسرای عالی و در سال ۱۳۵۳ به دانشگاه تربیت معلم تغییر کرد. تغییر نام این دانشگاه به دانشگاه خوارزمی در سال ۸۱ و ۸۲ در شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم به‌تصویب رسید و از بهمن ۱۳۹۰ دانشگاه رسماً به دانشگاه خوارزمی تغییر نام یافت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 11390