۰
 
امیرعبداللهیان:
عربستان مسئول ناکارآمدی سازمان کنفرانس اسلامی است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۲
دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین گفت: عربستان مسئول ناکارآمدی سازمان کنفرانس اسلامی است و این سازمان را به گروگان گرفته است. قدس در سازمان کنفرانس اسلامی در عمل به فراموشی سپرده شده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، حسین امیرعبداللهیان در واکنش به تحرکات سعودی که در پشت قطعنامه اخیر سازمان  کنفرانس اسلامی در مکه قرار دارد و همچنین بی توجهی به سرنوشت قدس که هدف اصلی تشکیل سازمان همکاری اسلامی است اظهار داشت: ‎سازمان همکاری اسلامی با مداخلات نادرست و فشار عربستان اولویت‌ها ی خودش را گم کرده است. متاسفانه عربستان از این سازمان بشدت استفاده ابزاری می کند. این سازمان، بجای همکاری با کشورهای اسلامی و کمک به حل بحرانهای پیچیده  سیاسی و امنیتی منطقه، خود با فشار سعودی بحران آفرینی می‌کند.

وی تغییر ناگهانی دبیرکل سازمان همکاری اسلامی را نشانگر تحرکات جدید سعودی در مسیری غیرسازنده عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان همکاری اسلامی بعد از وقایع آتش سوزی مسجد الاقصی و با هدف تمرکز بر موضوع قدس در فلسطین و قبله اول مسلمین و مقابله با تجاوزات رژیم نامشروع اسراییل تاسیس شد اما اکنون در حوزه عمل هیچ  ابتکاری برای مقابله با رژیم صهیونیستی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین ندارد بلکه ریاض این سازمان را برای مقابله با برخی از کشورهای عضو سازمان به گروگان گرفته است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: چنانچه دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی این سیاست زدگی و رویه محض در خدمت اهداف یکسویه و غیر سازنده عربستان  بودن را به کنار نگذارد ، قطعا از مرحله ناکارآمدی فراتر رفته و با شکست مواجه خواهد شد .

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در پایان اظهار کرد: سوال اساسی این است که سازمان همکاری اسلامی  چه برنامه ای برای امنیت پایدار ، صلح ، ثبات و رفاه  کشورهای عضو سازمان و جهان اسلام دارد؟ با این رویه چنانچه سازمان دچار شکست شود مسئولیت مستقیم آن برعهده عربستان است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 10120