۰
 
خانواده ها سواد رسانه ای خود را ارتقاء دهند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۱
یک استاد دانشگاه گفت: سرعت رشد علم بسیار بالاست از همین رو پدر و مادر باید ابتدا خودشان سطح توانایی علمی شان را رشد دهند، سپس برای فرزندان خود امکانات رسانه ای را تهیه کنند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، دکتر سعید عزیزی کارشناس حوزه رسانه در آئین آغازین سلسله جلسات فرهنگی تبیینی ویژه کودکان و نوجوانان که توسط کانون فرهنگی هنری مهدیون کرج برگزار می شود، گفت: مدیریت ابزارهای رسانه ای یکی از ضروریات خانواده هاست.

این استاد دانشگاه با بیان جایگاه رسانه در ارتقاء شعور اجتماعی، افزود: موبایل، تبلت و ... تاثیر ویژه ای در شعور اجتماعی کودکان و نوجوانان دارد و آن را تحت الشعاع قرار می دهدو خانواده ها باید نسبت به استفاده فرزندان خود از این ابزار کاملا هوشیار باشند.

عزیزی ادامه داد: سرعت رشد علم بسیار بالا است از همین رو پدر و مادر باید ابتدا خودشان سطح توانایی علمی شان را رشد دهند، سپس برای فرزندان خود امکانات رسانه ای را تهیه کنند.

به گفته این کارشناس حوزه رسانه، فضاهای تک محور مانند تلوزیون، تبلت و موبایل باعث می شود که شعور اجتماعی کودکان و نوجوانان دچار آسیب جدی شوند و لطمات جبران ناپذیری به آنها وارد شود. اعتمادسازی اولین شرط استفاده از رسانه های جمعی است که این مهم باید در خانواده ها بسترسازی شود.

وی تاکید کرد: خانواده‌ها با آموزش‌های اولیه در قالب اعتمادسازی به کودکان و نوجوانان می آموزند که نظارت پدر و مادر را برای استفاده از ابزارهای رسانه ای بپذیرند.

گفتنی است این جلسات آنگیزشی ویژه نوجوانان روزهای چهارشنبه هر هفته در مجتمع مهدیون کرج برگزار می شود و حضور والدین در این جلسات بلامانع است. همچنین شیوه های ارتباط موثر، نحوه استفاده و مدیریت فضای مجازی، کنترل رفتار و موفقیت های تحصیلی از جمله رئوس مباحث این جلسه است.


انتهای پیام/س
کد مطلب: 11813