۰
 
امیرسرتیپ حیدری در جمع خبرنگاران:‌
برگزاری رزمایش محمد رسول‌الله در گستره 200هزار کیلومتر مربعی از فردا/ رزمایش ماه آینده در غرب کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰
فرمانده نزاجا گفت: رزمایش محمد رسول‌الله در وسعت 200 هزار کیلومتر مربع با حضور یگان‌های زره‌ای فردا به مدت 3 روز در جنوب شرق کشور برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، امیرسرتیپ "کیومرث حیدری" فرمانده نیروی زمینی ارتش با حضور در جمع خبرنگاران در منطقه عمومی رزمایش با اشاره به ویژگی‌های مانور محمد رسول‌الله 4 عنوان داشت: 23 رسته حضور دارند که عمده فعالیت آنها حضور یگان‌های زره‌ای خواهد بود.

وی افزود: ما در این رزمایش قصد داریم که توانمندی و چابکی یگان‌هایمان را ارزیابی کنیم و براساس منویات مقام معظم رهبری توانمندی یگان‌ها را افزایش دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه حضور یگان‌ها در منطقه هم زرهی و هم ضد زرهی خواهد بود تصریح کرد: رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله در منطقه جنوب شرق کشور و در سرزمینی به وسعت 200 هزار کیلومتر مربع برگزار خواهد شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این رزمایش ارتقای تحرک و کارآمدی یگان‌های عمل کننده براساس منویات مقام معظم رهبری، بررسی تحرک یگان‌ها، کارآمدی یگان‌ها در ابعاد مختلف از جمله اهداف رزمایش خواهد بود.

فرمانده نزاجا با بیان سازوکار حضور یگان‌های زرهی نیروی زمینی ارتش در منطقه عمومی رزمایش عنوان داشـت: در هر رزمایش 23 رسته زرهی شرکت می‌کنند که اگر هر کدام از آنها حضور نداشته باشند نقصی در رزمایش خواهد بود.

امیرسرتیپ حیدری تأکید کرد: در این رزمایش یگان‌های واکنش سریع تکاوری، زرهی و توپخانه و واکنش سریع و ... حضور دارند و بیشتر ثقل کار با یگان‌های زره‌ای نزاجا است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا منطقه جنوب شرق کشور برای رزمایش انتخاب شده اظهار داشت: نوع منطقه برای ما هیچ تفاوتی ندارد و ما در همه مناطق  ایران اسلامی رزمایش برگزار می‌کنیم .

وی همچنین از برگزاری رزمایش نزاجا در ماه آینده در منطقه عمومی غرب و جنوب غرب کشور خبر داد.

انتهای پیام/

کد مطلب: 10274