۰
 
تردد اتباع 90 کشور از مرزهای ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۴
فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از 170 هزار زائر غیر ایرانی از شش مرز معین تردد داشته‌اند که تردد تبعه بیش از 90 کشور در آن به ثبت رسیده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا سردار یعقوب سلیمانی فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج امشب در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قرارگاه راهیان نور سپاه چهار قرارگاه عملیاتی در چهار مرز غربی کشور فعال شده است که در سه بخش کمیته‌های 14 گانه ستاد اربعین کشور را کمک می‌کند.

وی با تشریح اقدامات این قرارگاه در داخل کشور و بخش‌های پشتیبانی، اسکان، درمان و برنامه‌ریزی در کشور عراق با محوریت بسیج، ادامه داد: این برنامه‌ها برای چهارمین سال با محوریت تکریم از زائران غیر ایرانی توسط ستاد اربعین سپاه در حال دنبال کردن است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج با اشاره به اقدامات ستاد استقبال از زائران غیر ایرانی، تصریح کرد: حضور زائران غیر ایرانی در کشور برای حضور در راهپیمایی اربعین، تحقق شعار «الحسین یجمعنا» است و در این برهه کلیه ظرفیت‌های راهیان نور، اعم از اسکان، حمل و نقل، درمان متوقف کرده و در اختیار ایشان قرار داده می‌شود.

سلیمانی با اشاره به این موضوع که بالغ بر 630 دستگاه از خودروهای شرکت جوان سیر ایثار اعم از مینی‌بوس و اتوبوس، در اختیار زائران قرار می‌گیرد، گفت: این خودروها به طور رایگان زائران را به عقبه مرزها انتقال می‌دهند که این حجم انتقال در مرز مهران کثرت بیشتری دارد.

وی عنوان کرد: مواد غذایی و نیازمندی‌های مواکبی که قصد خدمت به زائران در کشور عراق را دارند، توسط 230 دستگاه تریلر لبه‌دار سپاه، به طور رایگان به کشور عراق منتقل شدند و در بازگشت نیز این تریلرها نسبت به انتقال زائرانی که فاقد وسیله نقلیه هستند، اقدام می‌کنند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج یادآور شد: این ستاد برای نخستین بار با 26 دستگاه تریلر به طور سیار به هم متصل شده و بیمارستانی در مسیر راهپیمایی زائران در عراق با وسعت 1500 متر مربع در ورودی شهر کربلا احداث کرده که مجهز به اتاق عمل نیز هست.

سلیمانی گفت: در سال جاری به موجب حضور زائران، اردوگاه‌های شهید باکری در خرمشهر، میثاق در آبادان و ثامن‌الحجج در چذابه به محل اسکان زائران تبدیل شده است.

وی با تأکید بر این موضوع که برای 120 هزار نفر زیست در سامرا، کربلا و نجف مهیا شده است و در کنار آنها، کمپ بهداری پیش‌بینی شده است و در همین مسیر برنامه‌های فرهنگی توسط مجموعه اوج صورت گرفته است، اظهار کرد: حدود 18 هزار نفر از خادمان راهیان نور در قالب موکب‌های عراق، در حال خدمات دهی هستند.

فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج با بیان اینکه این اجتماع بی‌نظیر نه طبقه و نه تحصیلات می‌شناسد، خاطرنشان کرد: مردم به عشق اباعبدالله(ع) همه سختی‌های آن را متحمل می‌شوند و از اقصی نقاط کشور طی الطریق می‌کنند و از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از 170 هزار نفر زائر غیر ایرانی از شش مرز معین تردد داشته‌اند که تردد تبعه بیش از 90 کشور در آن به ثبت رسیده است.
کد مطلب: 12399