۰
 
مدیرکل امور مالیاتی استان البرز:
البرز پایلوت شناسایی منابع جدید مالیاتی در سطح کشور در سال گذشته /۱۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال در امد وصول مالیاتی البرز طی سال ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
مدیرکل امور مالیاتی استان البرز گفت: در سال گذشته البرز تنها استان پایلوت شناسایی منابع جدید مالیاتی در سطح کشور به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی بود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، مجتبی تقوی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان البرز که پیش از ظهر چهارشنبه در اداره کل امور مالیاتی البرز برگزار شد، با بیان اینکه درصدد هستیم تمام فعالان اقتصادی به صورت داوطلبانه وظایف مالی خود در قبال دولت را به انجام برسانند، اظهار کرد: اصلی ترین منابع درامد دولتی در کشورهای توسعه یافته منابع دولتی است، این مهم در راستای تحقق سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی نقش تاثرگذاری دارد.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارائه اظهار نامه الکترونیکی خردادماه اعلام شده که گاه به واسطه عدم اگاهی مودیان مالیاتی در این خصوص مشکلاتی را شاهد می شویم، افزود: درامدهای مالیاتی توام با رضایت مندی مردم باید حادث شود که این مهم میسر شده است.

تقوی خاطرنشان کرد: طی سال گذشته بیش از ۱۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال میزان در آمد وصول مالیاتی استان البرز بوده که این امر ۲۷ درصد رشد مالیاتی نسبت به مدت مشابه سال ۹۴ را نشان می دهد.

مدیرکل امور مالیاتی استان البرز با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد درامد استان مالیاتی است، تصریح کرد: در بخش ارزش افزوده ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در اختیار شهرداری و دهیاری ها استان قرار داده شده است.

وی با اعلام اینکه رشد ارزش افزوده در بخش عوارض ۳۹ درصد بوده است، گفت:  در سال ۹۴ بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در اختیار شهرداری و دهیاری ها قرار داده شده است.


تقوی با اعلام اینکه در سال گذشته البرز تنها استان پایلوت شناسایی منابع جدید مالیاتی در سطح کشور به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی بود، بیان کرد: رشد جمعیت بالا، رشد مهاجرت بالا به استان البرز و رشد شهرنشینی سبب شد البرز پایلوت در این امر شناخته شود.

 وی بیان کرد: پیرو اجرایی شدن این امر در استان البرز هزار و ۴۰۰ منبع جدید مالیاتی ک بیش از ۳۰۰ هزار منبع جدید در کشور مورد شناسایی قرار گرفت از طرفی باید به این مهم نیز اشاره کرد که مقوله فرار مالیاتی و شناسایی منابع جدید مالیاتی در اولویت اقدامات ادارات کل استان ها از جمله البرز بوده است.


تقوی با اشاره به اینکه شناسایی فعالان اقتصادی در فضای مجازی و رسیدگی به پرونده های مالیاتی این بخش در دست اقدام است، گفت:  ۳۱ خردادماه سال جاری مهلت تحویل اظهار نامه مالیاتی فعالان اقتصادی است که این فرصت در رابطه با اشخاص حقوقی و شرکت ها ۳۱ تیرماه سال اعلام شده است.

وی با تاکید بر اینکه عدم ارایه اظهار نامه مالیاتی موجب ارائه جریمه ۱۵۶ میلیون ریالی خواهد شد، اظهار کرد:
استان البرز در راستای تامین منابع مالیاتی در منطقه دوم کشوری رتبه اول را از آن خود کرده است.

وی با بیان اینکه در راستای برون سپاری فعالیت های این اداره کل، مالیات نقل و انتقال املاک به دفاتر اسناد رسمی واگذار می شود، تاکید کرد: نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری ۹ درصد اعلام شده که تنها ۶ درصد سهم مالیات بوده که از این میزان یک درصد در اختیار بخش بهداشت ودرمان قرار می گیرد.

مدیرکل امور مالیاتی استان البرز تصریح کرد: درامد شهرداری در دوماهه سال جاری بیش از ۵۱۰ میلیارد ریال است که این امر در مدت مشابه سال گذشته ۳۷۲ میلیارد ریال بوده که افزایش ۳۷ درصدی را نشان می دهد‌.

تقوی با تاکید بر اینکه در حوزه صادرات صدرصد اعمال معافیت مالیاتی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۷۰۰ میلیارد ریال بخشودگی جرایم برای واحدهای تولیدی لحاظ شده است.
کد مطلب: 11129