۰
 
سرمایه گذاری ۷۰ میلیون دلاری شرکت دارویی در البرز
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
مدیرعامل نوونوردیسک در ایران از سرمایه گذاری ۷۰ میلیون دلاری شرکت دارویی در البرز خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش خبرنگار اسنا، قباد شهبازی در مراسم سرمایه گذاری شرکت نوونور دیسک جهت ساخت کارخانه تولید داروهای مدرن دیابت در ایران که پیش از ظهر دوشنبه با حضور سفیر دانمارک در ایران، جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و مدیران وزارت امور خارجه در شرکت دارویی برکت برگزار شد، اظهار کرد: این شرکت بر مبنای محبت و نوع دوستی بین انسان ها ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه یک بنیاد خیریه صاحب این شرکت است، این بنیاد علی رغم داشتن ۲۵ درصد سهام بیش از ۷۲ درصد ارای دیگر شرکا را از آن خود ساخته است، افزود: تولید انسولین، دیابت، بیماران هموفیلی و هورمن رشد از جمله زمینه های فعالیت این شرکت محسوب می شود.

مدیرعامل نوونوردیسک در ایران با تاکید بر اینکه بیش از ۵۰ درصد انسولین دنیا توسط این شرکت تولید می شود، تصریح کرد: به تنهایی بزرگتر از سایر رقبا در این عرصه فعالیت داریم، کیفیت بالای تولید با قیمت مناسب از جمله ویژگی های این‌شرکت به شمار می آید.

شهبازی بیان کرد: از نظر توسعه پایدار یکی از پایدارترین شرکت های موجود در جهان هستیم، در زمینه دسترسی به دارو این مجموعه در رده دوم جهانی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد بازار این شرکت در امریکا است، افزود: بازار این شرکت در ایران کمتر از یک درصد است، در این میان وزارت بهداشت حمایت های لازم از سوی وزارت بهداشت صورت گرفته تا موفقیت ها در ایران بیش از گذشته شود.

مدیرعامل نوونوردیسک در ایران خاطرنشان کرد: قبل از برجام مذاکرات در این خصوص با ایران آغاز شده بود، در حال حاضر بیش از ۲۶ نفر در دانمارک فعال بوده تا تمام مسائل مد نظر را اجرایی کنند.

شهبازی تاکید کرد: در حال حاضر در ایران ۴ نفر به صورت تمام وقت بر روی پروژه فعالیت دارند که این امر طی سنوات اتی به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام/
کد مطلب: 11048