۰
 
مدیر مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان البرز؛
550 مدرسه البرز نیاز به تخریب و بازسازی دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۶
معاون مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان البرز گفت: این استان دارای شرایط خاصی است چراکه در شرایط کنونی 8 هزار کلاس درس کمبود دارد و 550 مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی دارد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، یدالله آهنگر در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز که عصر شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: 10 شاخص تعریف شده در خصوص برنامه های ابلاغی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ترسیم شده است.

وی افزود: کاهش وابستگی به منابع دولتی، تاکید بر گفتمان سازی، طراحی الگوی مناسب با توجه به اقتصاد مقاومتی، توجه به اقتصاد دانش بنیان، اصلاح الگوی مصرف و توجه به ایمن سازی مدارس از جمله آنها است.

مدیر مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی مدارس استان البرز گفت: برگزاری جشنواره های خیرین مدرسه ساز و تکریم از مقام شاخص خیرین 19 میلیارد تومان دستاورد داشته که از این مبلغ 97 درصد برای رفع تنگناهای آموزشی تحقق پیدا کرد.

وی با اشاره به رتبه برتر البرز در مشارکت های مردمی در خصوص مدرسه سازی، اظهار کرد: نیاز های آموزشی در استان بسیار زیاد بوده که امکانات موجود در مقابل آن بسیار ناچیز است.

آهنگر به درصد بالای دخالت دادن اقشار مختلف مردم در توسعه استان از سوی سازمان نوسازی اشاره کرد و اظهار کرد: از سال 85 تا 89 با مشارکت مردم 63 میلیارد تومان برای مدرسه سازی در البرز محقق شد و در سال 95 تاکنون 36 میلیارد تومان بوده است.

وی در پایان گفت: تعداد کل پروژه های خیری در حال احداث اکنون 8 پروژه است که تا پایان سال تحویل خواهد شد و در تمامی پروژه ها از کالاهای ایرانی استفاده می شود.


انتهای پیام/
کد مطلب: 10436