۰
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز:
اعتبارات استان البرز در حوزه "قرآنی" اندک است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز با بیان اینکه اعتبارات ما در حوزه قرآنی اندک است، گفت: البرز استان ویژه‌ای بوده و درگیر بسیاری از مشکلات است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعباس مسعودی در نشست خبری با موضوع تشریح و تبیین برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی استان البرز ویژه ماه مبارک رمضان با اصحاب رسانه که صبح امروز در سازمان تبلیغات اسلامی استان البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه تفاوت ماه مبارک رمضان با ماه‌های دیگر نزول قرآن در این ماه است، اظهار داشت: قرآن کتابی کاملا به روز است که در هر زمانی می‌توان آن را استفاده کرد و همه ادیان می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

وی با اشاره به وجود 4 زندان در استان البرز و آسیب‌های آن به استان، بیان کرد: استان البرز حیات خلوت تهران شده و خرده فرهنگ‌های مناطق دیگر سبب آسیب می‌شود.  

مسعودی با بیان اینکه در سال 95، تبلیغات اسلامی 23 برنامه شاخص قرآنی اجرا کرده است، اضافه کرد: در استان در سال گذشته 384 نفر در زمینه حفظ قرآن فعالیت کردند و تربیت شدند.

وی با اشاره به حضور 800 نفر در جلسات روانخوانی و روخوانی قرآن، عنوان کرد: هرچند سال یک بار معلمان قرآن بازآموزی می‌شوند که در سال گذشته در قالب 8 کارگروه 250 نفر بازآموزی شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز افزود: در سال گذشته 8 کارگاه آموزشی سبک زندگی قرآنی برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات محوری قرآن در سال گذشته، اظهار داشت: در سال 95، 2 جشنواره قرآنی کودک و نوجوان و 50 کرسی ثابت تلاوت قرآن برگزار شد.

مسعودی با بیان اینکه جلسات ترجمه و مفاهیم قرآن با حضور 264 نفر در سال گذشته برگزار شد، ادامه داد: محافل انس با قرآن در 25 جلسه و انس با قرآن در اعتکاف در 30 مسجد در سال گذشته برگزار شد.

وی با اشاره به همایش تخصصی حافظان قرآن با حضور یکصد نفر، بیان کرد: جلسات مجمع قرآن استان البرز در ماه یکبار برگزار می‌شود و در سال گذشته 70 مراسم قرآنی در استان تثبیت شد.

مسعودی با بیان اینکه در سال گذشته از 8 خانه قرآنی حمایت شد و به هر خانه 500 هزار تومان اختصاص یافت، اضافه کرد: دوره تخصصی ویژه استعدادهای قرآنی و 6 مورد برنامه قرآنی در ایام دهه فجر در سال گذشته برگزار شد.

وی با اشاره به حمایت از 7 موسسه قرآنی و شناسایی فعالیت‌های قرآنی هیئات مذهبی، خاطرنشان کرد: 26 مورد هیئت شناسایی شد و 2 جلسه تفصیلی قرآنی برگزار شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز با بیان اینکه اعتبارات ما در حوزه قرآنی اندک است، افزود: در سال گذشته برای مراسم اعتکاف 650 میلیون تومان مردم پول دادند و در سال جاری بیش از 800 میلیون تومان پول داده شده است.

وی ادامه داد: سازمان تبلیغان اسلامی البرز سال گذشته یک میلیارد و 200 میلیون تومان برای فعالیت قرآنی هزینه کرده است.

انتهای پیام/

کد مطلب: 11057