۰
 
نماینده ولی فقیه در استان البرز:
جریان مقاومت تنها راه مقابله با استکبار است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳
امام جمعه کرج گفت: جریان مقاومت تنها راه مقابله با استکبار است؛ نظریه مقاومت مورد تأکید است و آحاد مسلمانان، نخبگان و مردم موظف هستند اهل مقاومت باشند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج از فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با تنها راه مقابله با استکبار و جریان زورگوی جهان یاد کرد و افزود: بنا بر فرامین مقام معظم رهبری جریان مقاومت تنها راه مقابله است؛ نظریه مقاومت مورد تأکید است و آحاد مسلمانان، نخبگان و مردم موظف هستند اهل مقاومت باشند چرا که دشمن سعی دارد اراده ما را از بین ببرد.

امام جمعه کرج جامعه کنونی را میان جنگ اراده ها خواند و اضافه کرد: در زمان های مختلف انواع جنگ و نبرد را تجربه کرده ایم و پیروز بوده ایم و کوشش استکبار برای فرار از شکست بی نتیجه بوده است؛ گفتمان مقاومت برای جنگ اراده ها معنا پیدا می کند.

برنامه ریزی دشمن برای جنگ اراده ها

وی با تأکید بر اینکه باید در جنگ اراده ها مقاومت جدی داشته باشیم، گفت: نظریه جنگ اراده ها برای نخستین بار توسط یکی از نظریه پردازان نیروهای دریایی آمریکا مطرح شد که کتاب های زیادی به نگارش در آورده است.

امام جمعه کرج افزود: عنوان یکی از این کتاب ها «جنگ های قرن 21» نام دارد که در آن مطرح شده است: در قرن 21 نباید به شکار بدن ها پرداخت و باید مغزها را شکار کرد چرا که به تصرف درآوردن بدن خون ریزی به همراه دارد و چیزی به جز تنفر از آمریکا را در پی نخواهد داشت اما تصرف مغزها به شکلی که فکر تسلیم و ناامیدی را در ذهن طرف بپرورانیم نه تنها هزینه اندکی دارد بلکه از این طریق دستیابی به پیروزی نیز آسان است.

حسینی همدانی ادامه داد: در این کتاب آمده است که طرفی پیروز نبرد خواهد شد که فکر تسلیم و بی فایده بودن را در ذهن طرف مقابل القاء و ایجاد کند. شاهدیم که سعی دارند این تفکر را به جامعه ما القاء کنند و در داخل هم افراد بی ربط پَست و سیاسی بیانات دشمن را تکرار می کنند.

خطیب نماز جمعه کرج با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون چندین بار به جنگ اراده ها توسط رهبران انقلاب اشاره شده است، اذعان کرد: تأکید بر اراده ملت بر پیروزی های متعدد از جمله این اشارات است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه صبر بر حفظ اراده به پیروزی جبهه مقاومت کمک ویژه ای خواهد داشت، گفت: سه ویژگی صبر، حفظ اراده و عزم نظریه مقاومت را رقم می زنند که با توکل به پروردگار و پیمان با نصرت الهی پیروزی به همراه خواهد داشت؛ این عناصر در ملت ایران وجود دارد و بنابر وعده الهی و همچون گذشته پیروزی از آن ما است.

حسینی همدانی تفکر مستکبران را سلطه گری برشمرد و افزود: دولتمردان آمریکا و متفکران آنها نظرات جالبی در رابطه با حضور آمریکا در دنیا دارند؛ یکی از این نظریه پردازان اعلام کرده که فروپاشی آمریکا نزدیک بوده و این بیانگر وضعیت خراب این کشور است.

وی به شرایط منطقه و اتفاقات اخیر اشاره کرد و گفت: غرب و آمریکا به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند با اراده ملی ایرانیان مبارزه کنند و اگر چیزی را بخواهیم بدون توجه به مانع تراشی ها حتما آن را بدست می آوریم؛ از همین رو سعی دارند ناامیدی را به ما القاء کنند تا تمدن اسلامی شکل نگیرد و برای این کار میلیاردها تومان خرج کرده اند.

امام جمعه کرج تأکید کرد: دشمنان ما پیروزی جنگ اراده ها را در این دیده اند که مبادی اعتقادی و ریشه های تفکر الهی را در ما از کار بیندازند و هرچه که آن ها را بر اراده مردم مسلط می کند تقویت کنند لذا جنگ فرهنگی، اراده ای، اقتصادی و شبیخون و قتل عام فرهنگی را به راه انداخته اند تا باورهای مردم و مسؤولان را دچار تزلزل کرده و ساختار انقلاب اسلامی را دستخوش تغییرات کنند.

خطیب نماز جمعه کرج اضافه کرد: امروز جنگ های هوشمندانه در دستور کار آمریکا قرار دارد و تنها مقاومت همه جانبه رمز پیروزی خواهد بود که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از جوانان و دانشجویان در خواست کردند تا در رابطه با نظریه مقاومت تحقیق و اظهار نظر کنند، یادآور شد: لازم است همه به ویژه جوانان در این خصوص تلاش کنند و لحظه ها را برای رسیدن به موفقیت از دست ندهیم.

داستان خیانت یک رئیس جمهور

حسینی همدانی با اشاره به اینکه بنی صدر پس از 17 ماه ریاست جمهوری عزل شد، گفت: او نمونه بارز یک نفوذی بود که در نهایت به شکل یک زن از کشور فرار کرد؛ بازخوانی و بررسی این جریان در شرایط فعلی مفید و تأمل برانگیز خواهد بود.

وی با بیان اینکه بنی صدر در دل نظام قصد ضربه زدن به انقلاب را داشت، اضافه کرد: بنی صدر یکی از مصادیق نفوذ در تصمیم گیری های مهم کشور در آن دوران بود که با اجازه دادن به گروهک های معاند نظام و از کار انداختن گروه های انقلابی قصد از بین بردن نظام را داشت؛ اقدامات او خسارات زیادی به مردم و کشور زد.

امام جمعه کرج سرگذشت انقلاب و بنی صدر را درس عبرتی برای مسؤولان برشمرد و اعلام کرد: آقایان بدانند تا زمانی که به مردم خدمت می کنند مورد حمایت هستند اما اگر به هر دلیل مردم را فراموش کنند و مشغول باند بازی و خیانت شوند مطمئن باشند مردم آرای خود را پس خواهند گرفت.

تذکر نسبت به افزایش قیمت غیرمتعارف مسکن

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و یادآور شد: یکی از مشکلاتی که از سال قبل به وجود آمده قیمت غیر منطقی و افسارگریختگی مسکن است که بر اجاره بها نیز تأثیر مستقیم دارد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: بیشترین هزینه خانواده ها وتوجه مسکن است اما با این شرایط حتی نمی توانند در خانه هایی که زندگی می کنند معیشت خود را بگذرانند؛ ممکن است این قشر به حواشی شهر کوچ کنند که این امر مشکلات و معضلات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

حسینی همدانی خطاب به دولت گفت: لازم است برای رفع این معضل برنامه ریزی جدی انجام شود و برای خانه های خالی موجود در کشور برنامه ریزی کرده و قانون تعریف کنند.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: قانونی در سال گذشته برای کنترل قیمت مسکن توسط مجلس تصویب شد که دولت آن را متوقف کرد؛ قانون پرداخت مالیات برای خانه های خالی نیز تصویب شده که لازم است به صورت دقیق شاهد اجرایی شدن این قوانین باشیم.

وهابیت یک فرقه منحرف سیاسی است

امام جمعه کرج با اشاره به سایر مناسبت های پیش رو بیان کرد: سالگرد تخریب بارگاه مطهر ائمه فقیه (ع) توسط فرقه انحرافی وهابیت است که تفکرات ارتجاعی دارند و در ذهن اختلاف افکنی میان مظاهر اسلامی را می پرورانند تا شاهد جنگ میان مسلمانان باشند چرا که با ریشه اسلام مخالف هستند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ضمن اشاره به عقاید وهابیت اظهار کرد: در تعریف فعالین وهابیت ساخت بنا و زیارت قبور حرام است؛ وهابیت یک فرقه منحرف سیاسی است که اهل سنت با آن مخالف هستند. فرقه وهابیت در اواخر قرن 12 رشد پیدا کرد و آل سعود نیز در کنار آن ها قرار گرفت.

جنایات فرقه انحرافی وهابیت

حسینی همدانی با اشاره به اینکه استکبار سرمایه گذاری خود را بر روی فرقه وهابیت انجام داده و بسیاری از اسرار تاریخی را توسط این گروه انحرافی از بین برده است، بیان کرد: به گفته خود این افراد اگر مسلمانان و جهان اسلام نبودند تمامی مزارهای مطهر معصومین (ع) را از بین می ‌بردند.

وی با بیان اینکه جنگ های نیابتی توسط وهابیون راه اندازی شده است، مطرح کرد: آن ها جنایات زیادی را مرتکب شدند؛ وهابیون هم به دین لطمه زدند و هم به آثار دین آسیب رساندند. مسلمان کشی نیز از دیگر اقدامات آن ها بود.

امام جمعه کرج با اشاره به حمایت آمریکا از داعشیون اظهار کرد: داعش مورد حمایت آمریکا است چرا که دولت آمریکا از درگیری هایی که توسط داعش اتفاق می افتد سود و منفعت می برد.

خطیب امام جمعه کرج به جنایات و مشکلاتی که داعش در منطقه و دنیا رقم زده است اشاره کرد و یادآور شد: طالبان و داعش را به جان هم انداخته اند تا خود منفعت بیشتری ببرند؛ به فضل الهی هر چه زود تر ریشه این جنایت کاران از بین خواهد رفت.
کد مطلب: 11507