۰
 
از اول اسفند ماه سالجاری
طرح زوج و فرد در هسته مركزی شهر كرج اجرایی می شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
روابط عمومی شهرداری کرج :معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری کرج از اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر کرج از اول اسفندماه سال جاری تا پایان سال و بصورت آزمایشی خبرداد.

مهرداد فیرزبخت با اعلام این خبر، زمان اجرای این طرح را از اول اسفند ماه سال جاری ذکر و عنوان کرد: طرح زوج و فرد بر اساس طرح پیشنهادی پلیس راهور و مصوبه شورای ترافیک استان قابلیت اجرا یافت.

وی با اشاره به برگزرای، جلسه شورای ترافیک استان البرز و سپس جلیه ای با حضور استاندار، معاون سیاسی امنیتی استاندار، معاون فنی و عمرانی استاندار، فرماندار و شهردارکرج ,فرمانده پلیس راهور , رئیس پلیس راه استان و جمعی از مسئولین دستگاههای ذی ربط استان در محل استانداری، از موافقت استاندار البرز مبنی بر اجرای این طرح ترافیکی خبرداد و گفت: شهرداری کرج نیز به عنوان تسهیل گر با مجموعه ها و دستگاه های متولی اجرای طرح زوج و فرد همکاری می کند.

فیروزبخت، زمان اجرای طرح را از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۲۰:۳۰ عصر ذکر و بیان کرد: اجرای طرح زوج و فرد طبق نقشه مورد توافق در هسته مرکزی شهر از چهارراه دولت آباد آغاز می شود و مسیرهای میدان توحید، میدان قدس، سه راه نهضت، بلوار چمران، بلوار شورا، تقاطع غیرهمسطح جانبازان، بلوار کاج، تقاطع غیرهمسطح آزادگان، بلوار شهید مطهری، تقاطع شهدای روحانی، بلوار جمهوری، میدان سپاه، میدان والفجر، بلوار علامه جعفری و چهاراه دولت آباد را مجموعا با یک رینگ پروانه ای تحت پوشش قرار می دهد.

وی در خصوص نحوه اطلاع رسانی از اجرای طرح زوج و فرد در کرج، عنوان کرد: محدوده اجرای طرح و اطلاعات مرتبط با این مهم علاوه بر نصب تابلو ، بنر ، توزیع بوروشور از طریق طریق رسانه های عمومی اطلاع رسانی می شود.

این مسئول، هدف از اجرای طرح زوج و فرد را کاهش مشکلات و معضلات ترافیکی به ویژه در هسته مرکزی شهر کرج در روزهای پایانی سال ذکر و بیان کرد: رسیدن به نقطه ایده آل و رفع حداکثری بحران ها و تبعات ناشی از معضل ترافیک از مهمترین برنامه ها و سیاست های مسئولان و مدیران شهری است که به تبع اهمیت این موضوع، نسبت به برنامه ریزی های متعدد در بخش های مختلف و مرتبط با موضوع ترافیک و تسهیل آن اقدام می کنند.

افزایش بهره گیری از خدمات حمل ونقل عمومی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از خروجی ها و کارکردهای اجرای طرح زوج و فرد در کرج را، افزایش بهره گیری از خدمات حمل و نقل عمومی دانست و عنوان کرد: اجرای این طرح ضمن کاهش تبعات و پیامد های سوء ترافیک، نقش بسزایی در افزایش استقبال شهروندان در استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس ایفا می کند.

فیروزبخت ، ادامه داد: مقرر است در این مدت زمان یک ماه اجرای طرح زوج و فرد، تاثیر خروجی های اجرای این طرح بر افزایش بهره گیری از خدمات حمل ونقل عمومی در محدوده پیشنهادی با هدف تقویت این ناوگان ارزیابی شود.

وی فراهم آوردن زمینه های مساعد و تمهیدات جدید مبنی بر کاهش معضلات ترافیکی در کرج را مهم ارزیابی کرد و افزود: سیاست کلی در ارائه پیشنهاد اجرای طرح زوج و فرد، فراهم آوردن تمهیدات جدید با هدف کاهش حجم ترافیکی در هسته مرکزی شهر است.

فیروزبخت با اشاره به شرایط جوی و بروز آلودگی های زیست محیطی، اظهارداشت: یکی دیگر از کارکردهای مهم اجرای طرح زوج و فرد، کاهش آلودگی هوا می باشد.

قابل ذکر است، خودروهای اورژانس، سرویس مدارس دارای برچسب سرویس، آتش نشانی ، امدادی و حمل و نقل عمومی از این طرح مستثنی خواهند بود.
کد مطلب: 758