۰
 
معرفی دانشجویان نمونه سال ۹۴ کشوری از نگاه آمار/ دانشگاه تهران دارای بیشترین دانشجوی نمونه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۶
دانشگاه تهران با 4 دانشجوی برگزیده کشوری در سال ۹۴ دارای بیشترین دانشجوی نمونه است و پس از آن دانشگاه تربیت مدرس با سه برگزیده قرار دارد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، بیست و چهارمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری بعدازظهر امروز در نهاد ریاست جمهوری برگزار می‌شود و در این مراسم 27 دانشجوی نمونه از وزارت علوم و 13 دانشجوی نمونه از وزارت بهداشت مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

روند انتخاب دانشجویان نمونه به این صورت بوده است که دو هزار و 248 نفر از سوی دانشگاه‌ها به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت معرفی شده و 251 نفر به مرحله داوری نهایی رسیدند که از این تعداد 40 دانشجوی نمونه امروز تجلیل می‌شوند.

* آمار دانشجویان نمونه از دیدگاه رشته و مقطع

در بیست و سومین دوره انتخاب دانشجوی نمونه 59 نفر معرفی شدند که 6 نفر از مقطع کارشناسی، 12 کارشناسی ارشد، 6 نفر دکترای حرفه‌ای، 34 نفر دکترای تخصصی و یک نفر دستیار تخصصی بودند. به طوری که 13 نفر در رشته‌های فنی مهندسی، 5 نفر هنر، 11 نفر علوم انسانی، 5 نفر علوم پایه، 5 نفر کشاورزی و 20 نفر علوم پزشکی بودند که از این تعداد 11 نفر زن و 48 نفر مرد بودند.

همچنین در بیست و دومین دوره انتخاب دانشجوی نمونه در سال 92، 67 نفر مورد تجلیل قرار گرفتند که از این تعداد 9 نفر در مقطع کارشناسی، 14 نفر کارشناسی ارشد، 7 نفر دکترای حرفه‌ای، 33 نفر دوره تخصصی و 4 نفر دستیار تخصصی بودند. به طوری که 13 نفر در رشته‌های فنی و مهندسی، یک نفر هنر، 17 نفر علوم انسانی، 6 نفر علوم پایه، 5 نفر کشاورزی، 25 نفر علوم پزشکی بودند که از این تعداد 13 نفر زن و 54 نفر مرد بودند.

در بیست و چهارمین جشنواره دانشجویان نمونه که مربوط به دانشجویان نمونه سال 94 است، 40 نفر معرفی شدند که از این تعداد 5 نفر در مقطع کارشناسی، 5 نفر کارشناسی ارشد، 4 نفر دکترای حرفه‌ای، 25 نفر دکترای تخصصی و یک نفر دکترای تخصصی بالینی بود که 7 نفر در رشته‌های فنی مهندسی، 4 نفر هنر، 6 نفر علوم انسانی، 5 نفر علوم پایه، 5 نفر کشاورزی، 13 نفر علوم پزشکی هستند که از این تعداد 15 نفر زن و 25 نفر مرد هستند.

* کدام دانشگاه‌ها بیشترین تعداد دانشجوی نمونه را دارند؟

17 دانشگاه تحت نظارت وزارت علوم، دو دانشگاه از میان دانشگاه‌های آزاد، فرهنگیان و پیام نور و 8 دانشگاه تحت نظارت وزارت بهداشت در جشنواره بیست و چهارم دارای برگزیده کشوری هستند.

با مقایسه منتخبان سه سال گذشته انتخاب دانشجویان نمونه وزارت علوم مشاهده می‌شود که دانشگاه اصفهان با 6 برگزیده در سال 92 بیشترین برگزیده را داشته است و پس از آن دانشگاه‌های تربیت مدرس و تهران با 4 برگزیده قرار دارند.

همچنین در سال 93 دانشگاه تربیت مدرس و شهید بهشتی با 4 برگزیده و پس از آن دانشگاه‌های تهران، رازی کرمانشاه، شیراز و هنر اصفهان قرار دارد.

در سال 94 نیز دانشگاه تهران با 4 برگزیده در صدر است و پس از آن دانشگاه تربیت مدرس با سه برگزیده قرار دارد.

* فهرست برگزیدگان وزارت علوم

27 نفر از دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم در بیست و چهارمین جشنواره دانشجویان نمونه انتخاب شدند.

ریحانه جهادی، فاطمه  محجوبی، سعید مومن‌علی در مقطع کارشناسی، مهرداد فروزنده شهرکی، علی پورجعفر، محمدصادق کرباس‌فروشان در مقطع کارشناسی ارشد، سید مصطفی شفائی، مهدی رازانی، سیدسعید قنادپور، شعبانعلی قربانی، مهدی تقوی ملایی، احمد شه‌گلی، علیرضا اکبرزاده، مهدیه محمدتقی‌زاده، امید زهتاب‌پور، حسین اکبری پوریسا، مرتضی آذربرمس، فریبا دهقانیان، حمید مطهری، حمید تقوی‌فر، زهرا کاشی‌تراش اصفهانی، داوود جمینی، جمال امانی‌راد، مهسا قربانی بوانی، ماشالله رضاکاظمی، مرتضی اخوت در مقطع دکترای تخصصی و رضا حضرتی در مقطع دکترای حرفه‌ای دانشجویان نمونه دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم هستند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 9030