۴
 
۷ سلاح جنگی قدیمی که تا به حال ندیده اید+عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۵۴
گروهی از کاربران سایت Quora، مجموعه ای حیرت آور از سلاح های قدیمی را از تاریخ جنگ های دنیا جمع آوری کرده اند که حاوی نمونه های ساخته شده تا به امروز است.
Share/Save/Bookmark
۷ سلاح جنگی قدیمی که تا به حال ندیده اید+عکس
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز(اسنا)،تاریخ، مملو از عجایب ساخته شده به دست بشر است که گاهی هوش از سر انسان می برند. اسلحه ها نیز از این قانون مستثنی نیستند.

*بمب خفاش


این اسلحه توسط کشور امریکا برای مقابله با ژاپن در طول جنگ جهانی دوم طراحی شد. هر کدام از این بمب ها حامل ۴۰ خفاش می شد که به آن ها یک بمب آتش زا به همراه یک تایمر متصل شده بود.
عملکرد آن به این نحو بود که بمب، چتر نجات خود را باز می کرد و به خفاش ها اجازه فرار می داد. سپس خفاش ها پرواز کرده و در جایی پنهان می شدند.
در مرحله بعد هر ساختمانی که خفاش ها به عنوان خانه جدید خود انتخاب می کردند توسط این بمب نابود می شد.

*سگ های ضد تانک


خیانت نازی ها به شوروی در طول جنگ جهانی دوم باعث غافلگیری آن شد و این کشور در تلاشی ناامیدانه برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر آلمان نازی در قلمرو اش، به سگ ها مواد منفجره می بست و آن ها را به زیر تانک های آلمانی ها می فرستاد.
شوروی ادعا می کند که در حدود ۳۰۰ تانک آلمانی را با این روش معدوم کرده است. گفتنی است که برنامه سگ های ضد تانک تا سال ۱۹۹۶ ادامه داشت.

*ناوهای هواپیمابر زیردریایی

در اوج جنگ جهانی دوم، نیروی دریایی سلطنتی ژاپن مجموعه ای از زیر دریایی های Sen Toku I-۴۰۰ را برای جنگ تدارک دید. این زیر دریایی ها آنقدر بزرگ بودند که می توانستند سه هواپیمای Aichi M۶A Seiran را در خود جای دهند.
آن ها به زیر آب رفته، سپس مجددا به سطح می آمدند و پس از پرواز هواپیماها دوباره به اعماق آب فرو می رفتند. این زیردریایی ها به اژدر مجهز بودند و در مجموع سه عدد از آنها تولید شد.

*توپخانه هسته ای


سلاح های هسته ای متعارف قادرند تا یک شهر را به کلی نابود کنند. اما در طول جنگ سرد، ایده تسلیحات هسته ای تاکتیکی مطرح شد.
این سلاح های هسته ای کوچکتر و با عملکرد محدودتر بودند که می توانستند از زمین به سمت هدف مشخص در میدان جنگ پرتاب شوند. این توپخانه های هسته ای در نهایت همراه با کلیه تجهیزات تحویل ارتش امریکا شد.

*اکرانوپلین شوروی


این غول حدودا ۹۲ متری به خاطر مکانیزم خاص بال هایش می تواند در ارتفاع ۴ متری زمین یا آب پرواز کند. قرار بود که این وسیله نقلیه انقلابی، بزرگتر از هر هواپیما و سریعتر از هر کشتی موجود باشد و به علاوه قابلیت حمل کلاهک های هسته ای را نیز داشت.
البته این وسیله هرگز به تولید انبوه نرسید و در عمل مورد استفاده قرار نگرفت.

*اژدر کیتن


اژدر کیتن توسط نیروی دریایی سلطنتی ژاپن ساخته و در سال های ۱۹۴۴ و ۱۹۴۵ به خدمت گرفته شد. این اژدرها نوعی سلاح انتحاری بودند که ژاپنی ها در اواخر جنگ به آن متوسل شدند.
اژدرها از زیردریایی پرتاب می شدند و خلبان اژدر لزوما باید به گونه ای آن را هدایت می کرد که حداکثر آسیب ممکن را به دشمن وارد کند.

*موشک هدایت شونده با کبوتر


تعدادی لنز در قسمت جلوی این موشک قرار داشت که تصویر هدف را روی صفحه داخلی نمایش می داد. کبوتر تصمیم می گرفت که به کدام هدف روی صفحه نوک بزند و انتخاب هدف نهایی موشک را مشخص می کرد.

منبع :دیجیاتو
کد مطلب: 5746