۰
 
تحول در اقتصاد مقاومتی از طریق راه اندازی صنایع کوچک
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
معاون علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی استان البرز اظهار داشت: تحول در اقتصاد مقاومتی و راه اندازی صنایع کوچک و زود بازده است که این امر به گونه ای هدفمند نیاز های استان و حتی نیازهای کشور از جمله واردات را فراهم کند.
Share/Save/Bookmark
 
وحید جعفری معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی استان البرز در گفتگو با خبرنگار شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، با اشاره به اهمیت حمایت از صنایع کوچک، اظهار داشت: محوریت دادن به صنایع کوچک به خصوص در استان صنعتی ای مانند استان البرز با این توان و ظرفیت یک استراتژی بسیار مهم برای توسعه دادن به اقتصاد است.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در این استان با توجه به مهاجرت روستائیان یکی از معضلات استان البرز و استان های مشابه این استان می باشد، افزود: بهترین نوع استراتژی ایجاد فرصت های شغلی به صورت کارگاه های کوچک، زودبازده و ارزان قیمت با توان منابع محلی داخل استان است.

جعفری با تاکید بر اینکه برنامه ریزی صنایع کوچک باید در دو مسیر سیاست گذاری شود، خاطر نشان کرد: در مرحله اول باید نرخ بیکاری و اشتغال زایی را در نظر گرفت و با توجه به آن فرصت شغلی فراهم کرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از سیاست هایی که در این صنایع باید مد نظر قرار گیرد، تحول در اقتصاد مقاومتی و راه اندازی صنایع کوچک و زود بازده است که این امر به گونه ای هدفمند نیاز های استان و حتی نیازهای کشور از جمله واردات را فراهم کند.

معاونت علمی و پژوهشی بسیج دانشجویی استان البرز بیان کرد:  مردم به سبب آشنا نبودن با این مشاغل و عدم آموزش کافی رغبت کمی به  راه اندازی صنایع کوچک دارند.

جعفری در پایان گفت: بسیج دانشجویی استان البرز طی برنامه کوتاه مدت در نظر دارد ظرفیت های واقعی استان در صنایع و شهرک های داخل و خارج از حاشیه شهر را شناسایی و ارزیابی کند و بعد از بدست آوردن اطلاعات، برنامه ای دقیق و جامع را به مسئولین استانی و کشوری در غالب مطالبات دانشجویی ارائه دهد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 9256