۰
 
آیت الله صادق رزاقی:
دانشگاه ها موظف اند آیین نامه های مربوط به حجاب و عفاف را عملی کنند/دفاتر مقام معظم رهبری مدافع حقوق فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاه ها باشند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۱
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرزبا بیان اینکه دانشگاه ها موظف اند آیین نامه های مربوط به پوشش را در دانشگاه ها عملی کنند، خاطر نشان کرد: دانشگاه ها با اجرایی کردن آیین نامه های پوشش آقایان و خانم ها باید بستری مناسب برای رشد علمی، اخلاقی و تربیتی را فراهم کنند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا )، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به قانونی مسئله حجاب در جامعه، اظهار داشت: در دانشگاه ها مسئله حجاب از دو نظر قابل بررسی می باشد.

آیت الله صادق رزاقی با بیان اینکه از نگاه اول مسئله حجاب با توجه به علمی بودن فضای دانشگاه می باشد، افزود: فضای علمی منهای فضای اعتقادات و باور ها می باشد و یک دانشگاه برای اینکه مرکز رشد و ترقی باشد باید بهداشت روح و روان در آن جا حکم فرما باشد. و اگر آن بهداشت وجود نداشته باشد مطمئنا اساتید و دانشجویان در یک فضای سالم قرار نمیگیرند و جامعه به سمت ترقی حرکت نمی کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها موظف اند آیین نامه های مربوط به پوشش را در دانشگاه ها عملی کنند، خاطر نشان کرد: دانشگاه ها با اجرایی کردن آیین نامه های پوشش آقایان و خانم ها باید بستری مناسب برای رشد علمی، اخلاقی و تربیتی را فراهم کنند.

این مسئول افزود: دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها هم باید مدافع حقوق فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاه ها باشند و یک فرم را مشخص کند و آن را به اجرا در آورد.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز جنبه دیگر از حجاب را، جنبه دینی آن تلقی و تصریح کرد: مسئله حفظ حجاب برای مردان و زنان واجب است و نهاد مقام معظم رهبری که یک عالم در آن مشغول به فعالیت است می بایستی بیشتر به این موضوع توجه داشته باشد و در جمع های جوانان این مسئله را یاد آوری کند تا باعث رشد و ترقی آنها شود.

وی ادامه داد: این نهاد تا اندازه ای توان دارد و اداره این موضوع بعضی اوقات از عهده نهاد و علما خارج است، بلکه باید مجموعه دست به دست هم دهد تا نگذارند که چراغ حجاب و حیا در دانشگاه ها خاموش شود و بتواند گامی موثر در این عرصه بردارند.

آیت الله رزاقی با اشاره به اینکه دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه به طور جدی به مسئله حجاب و عفاف می پردازد، گفت: در شورای فرهنگی دانشگاه ها این مسئله به مسئولین دانشگاهی و فرهنگی گوشزد می شود و آنها موظف اند در این امر مهم حضور فعالی داشته باشند.

وی اظهار داشت: دفتر نهاد و مسئولین در نشست های دانشگاه به این مسئله می پردازند و گروه معارف اسلامی در کلاس ها بحث حجاب و عفاف و تاثیر حجاب در بهداشت روانی را بیان می کنند.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز با بیان اینکه هر ساله غرفه های حجاب و عفاف در نمایشگاه های دانشگاه های استان برگزار می شود، یاد آور شد: معمولا این غرفه های پوشش اسلامی برای نیاز های تامینی دانشجویان هستند و با توجه به فضای دانشگاه می توان آن را به صورت سمبلیک انجام داد اما نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سعی می کند با برنامه های جامع و آموزشی این فرهنگ را در دانشگاه زنده نگاه دارد.
کد مطلب: 8473