۰
 
رئیس کل دادگستری البرز؛
یکی از عوامل فساد اقتصادی فساد اداری است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
رئیس کل دادگستری البرز گفت: یکی از عوامل فساد اقتصادی فساد اداری است که به مقوله قانون گریزی باز می گردد و عدم توجه به ارزش ها در جامعه و بی ثباتی اقتصادی همچنین کاهش قدرت خرید مردم زمینه ساز فساد اداری و قانون گریزی است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش خبرنگار اسنا، احمد فاضلیان در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بازرسی استان البرز که ظهر شنبه در دادگستری البرز برگزار شد، با بیان اینکهدر قانون اساسی ۱۲ دستگاه نظارتی نظیر سازمان بازرسی کشور پیش بینی شده است، اظهار کرد: این سازمان نظارتی عام و حیطه وظایفی گسترده ای را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه حسن اجرای نظارت بر قوانین از وظایف اصلی این سازمان محسوب می شود، گفت: هزینه های زیادی صرف قانون گذاری شده اما در بخش قانون گرایی کمترین اقدامات را شاهد بوده ایم.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: در فرهنگ عامه قانون گریزی یک مهارت محسوب می شود، این مهم یک نوع مهارت و زرنگی برای افراد تلقی می شود.

فاضلیان شاخصه جامعه توسعه یافته را قانون گرایی بیان کرد و یادآور شد: عمل به قانون در این جامعه تقدم داشته و ارتباطات طبق قوانین حاکم اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل فساد اقتصادی فساد اداری است که به مقوله قانون گریزی باز می گردد، گفت: عدم توجه به ارزش ها در جامعه و بی ثباتی اقتصادی همچنین کاهش قدرت خرید مردم زمینه ساز فساد اداری و قانون گریزی است.

فاضلیان با تاگید بر اینکه برای مقابله با فساد اداری راه کارهای مختلفی چون ایجاد استراتژی پیشگیرانه تظید شفاف سازی قوانین همچنین ارائه اموزش های ضد فساد به مردم مثمر ثمر است، گفت: باید مردم را از حقوق و امتیازات خود مطلع کنیم، ایجاد دولت الکترونیک حائز اهمیت.

رئیس کل دادگستری البرز بیان کرد: باید نقش عوامل انسانی در نظارت به حداقل رسانده شود لذا توجه به دولت الکترونبک از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به اصل شایسته سالاری، تصریح کرد: توجه به نقش رسانه از دیگر مواردی است که در این مسیر مثمر ثمر خواهد بود، در حوادث اخیر نقش رسانه بسیار پر رنگ و حائز اهمیت بود.

فاضلیان با تاکید بر اینکه آموزش مدیران در بخش های مختلفی چون حوزه های اداری و مالی ضروری است، گفت: موظف هستیم به مسایل معیشتی کارکنان توجه داشته باشیم.
کد مطلب: 11001