۰
 
رئیس دانشگاه تاکید کرد:
فعالیت مراکز با کیفیت دانشگاه علمی کاربردی در سطح بین المللی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: مراکز این دانشگاه که توانمندی لازم را داشته باشند در سطح بین المللی فعالیت می کنند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد حسین امید در بازدید از مراکز جامع علمی کاربردی استان کرمان گفت: فارغ التحصیلان مراکز علمی کاربردی سراسر کشور برای ورود به بازار کار نیاز به دوره های آموزشی قبل از کار ندارند و به صورت مستقیم می توانند وارد بازار کار شوند.

وی افزود: طبق مجوزی که از شورای مرکزی دانشگاه گرفتیم دو کار را می توانیم انجام دهیم، یکی اینکه با عقد قرارداد با کشورهای خارجی، در داخل کشور دانشجویانی در سطح بین المللی تربیت کنیم.

رئیس دانشگاه اظهار داشت: راه دیگر این است که در سایر کشورها از جمله کشورهای همسایه مراکز علمی کاربردی دایر کنیم.

امید خاطر نشان کرد: مراکزی که بتوانند فعالیت های بین المللی داشته باشند در کشور زیاد نیستند اما در هر استان حداقل دو تا سه مرکز را داریم که قابلیت بین المللی شدن را دارند که می تواند از کشورهای مختلف دانشجو بپذیرد و قانون این اجازه را به آنها می دهد.

وی افزود: توسعه کیفی، ماموریت گرایی و فعالیت های بین المللی به عنوان شاخص های توسعه در دستور کار است و در این راستا اقداماتی انجام شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطر نشان کرد: این بازدیدهای استانی برای این است که مراکز قوی و با کیفیت را شناسایی و تقویت کنیم و به مراکزی که از حد نصاب کافی برخوردار نیستند فرصت داده شود که کیفیت لازم را کسب کنند.

کد مطلب: 11281