۰
 
اولین شبیه‌ساز مخازن نفتی کشور در پارک علم و فناوری البرز تولید شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴
اولین شبیه‌ساز مخازن نفتی کشور توسط یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری البرز تولید شد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا ، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در البرز از تولید شبیه‌ساز مخازن نفتی در این شرکت خبر داد و گفت: این دستگاه در پژوهش های نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرد و برای اولین بار در کشور در پارک علم و فناوری استان البرز تولید شده است.

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره ویژگی‌های این طرح گفت: این نمونه می‌تواند در مقابل دمای 150 درجه و فشار بالا مقاومت کند و قابلیت انتقال امواج و سیالات را داشته باشد.

میثم راضی‌فر با اشاره به اینکه 15 سال برای این پروژه زمان و هزینه صرف شده است گفت: دنیا به سوی ژئومکانیک و ژئو تکنیک پیش می‌رود و این یک بحث نو و جدید است؛ با این تکنولوژی میدان و شرایط مخزن واقعی شبیه‌سازی شده و همه آزمایش‌ها و تست‌های لازم برای حصول اطمینان از کیفیت محصول نیز انجام شده و در حال حاضر به صورت پایلوت در برخی از صنایع مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان طرح‌های صنعتی فلورد با اشاره به هم افزایی خوب شرکت‌های مختلف و برندهای صنعتی در پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: با استفاده از امکانات این پارک شرایط خوبی برای موفقیت شرکت و دستاوردهایمان فراهم شده است و برای موفقیت بیشتر و تجاری کردن محصولات در زمینه‌های مختلف تلاش می‌کنیم.

میثم راضی‌فر با اشاره به اینکه شرکت طرح‌های صنعتی فلورد در زمینه نفت و گاز بحث ژئومکانیک و ژئوتکنیک را دنبال می‌کند گفت: شبیه‌ساز مخازن در صنایع فوق عمیق مثل مخازن نفت، استخراج نفت و در حفاری عمیق کاربرد دارد.

وی با اشاره به حمایت شرکت‌های نفتی از تولید این محصول گفت: بازار ما حوزه نفت و گاز و پتروشیمی است و با 25 نیروی فعال برای تولید این محصول و سایر محصولات مورد نیاز پروژه‌های سدسازی و مخازن مورد نیاز آنها تلاش می‌کنیم.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 11579