۰
 
درگذشت غلامحسین كياني مجد شاعر و نویسنده البرزی در 91 سالگی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱
غلامحسین كياني مجد شاعر و نویسنده البرزی در 91 سالگی درگذشت و در آرامستان امامزاده محمد روستای دنگیزک واقع در شهرستان نظرآباد از توابع استان البرز به خاک سپرده شد.
Share/Save/Bookmark
 
دکتر حسین عسکری البرز پژوهشگر فرهنگ و تاریخ البرز در گفتگو با اسنا با اعلام این خبر، اظهار داشت: غلامحسین كياني مجد شاعر و نویسنده البرزی در 91 سالگی درگذشت و در آرامستان امامزاده محمد روستای دنگیزک واقع در شهرستان نظرآباد از توابع استان البرز به خاک سپرده شد.

وی افزود: وی متولّد 1304 در روستاي ابراهيم بيگي از توابع شهرستان نظرآباد بود. نگارش دوازده عنوان كتاب چاپ شده و نشده با موضوع مذهبي، تاريخي و ادبي، تاسیس آموزشگاه و تاسيس انجمن فرهنگی رادمردان  در شهر تهران، از جمله فعاليّت هاي فرهنگي و اجتماعي او است.عسکری خاطر نشان کرد: آثار مکتوب چاپ شده و نشده این نویسنده البرزی فرهنگ قرآن مجید، ترجمه قرآن مجید، فرهنگ فارسی شصت و پنج هزار واژه، فرهنگ فارسی به فارسی سی هزار واژه، ترجمه عربی به فارسی سی هزار واژه، کلید بهشت الوهیت (خدایی): مقام حضرت باریتعالی، منظومه ای از سوگواری حضرت سیدالشهداء (ع) و شهدای صحرای کربلا، چهارده معصوم از تولد و شهادت، دایره المعارف ادیان و تحولات اجتماعی فرهنگی، کلیات حقوق اسلامی و جزایی، کلیات نخستین موانع طبیعی و پیشگیری از حوادث غیر مترقبه است.


انتهای پیام/
کد مطلب: 10219