۰
 
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز؛
440 هزار هکتار عرصه ملی به البرز اختصاص دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۴
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: استان البرز یکی از استان های کوچک اما با تراکم بالای کشور است که 440 هزار هکتار عرصه ملی را به خود اختصاص داده است.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، حامد فرضی در حاشیه نشست روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان با موضوع مخاطرات زیست محیطی و تاثیرات اقلیمی که بعد از ظهر سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در بیشتر پروژه هایی اجرایی در کشور کمترین توجه به مسائل زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی صورت نمی گیرد.

وی بیان کرد: فرهنگسازی در خصوص حفظ و نگهداری از منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است بنابراین چنین امر مهمی را می توان از طریق اطلاع رسانی گسترده به مردم در جامعه القا کرد.

فرضی با اشاره به اینکه در دنیای امروز شاهد اتفاقات ناگواری در شهرهای بزرگ کشور به خصوص تهران و کرج هستیم، خاطر نشان کرد:  زمانی که حوادث زیست محیطی ناگوار را مورد بررسی قرار می دهیم نقش عامل انسانی در روند تخریب های زیست محیطی را بسیار پررنگ می یابیم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه استان البرز یکی از استان های کوچک اما با تراکم بالای کشور است، عنوان کرد: که 440 هزار هکتار عرصه ملی را به خود اختصاص داده است.

فرضی افزود: قطعا این موضوع می تواند به عنوان نقطه مثبتی برای مشارکت مردم در حفظ عرصه های ملی استفاده شود.

وی به تغییرات اقلیمی که در جهان، ایران و استان البرز در حال رخ دادن است اشاره و بیان کرد: نقش انسان در این تغییرات بسیار زیاد است بنابراین روابط عمومی ها به عنوان ابزاری کارآمد در تنویر افکار عمومی خصوصا در خصوصا در حوزه منابع طبیعی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 10417