۰
 
راهپیمایی اربعین بر خلاف خواسته دشمن امسال پرشورتر برگزار می شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۴
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: ناآرامی های عراق ، عزم اراده مسلمانان را برای حضور در همایش پیاده روی اربعین بیشتر کرد و راهپیمایی اربعین بر خلاف خواسته دشمن امسال پرشور برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، حجت‌الاسلام مهدی ولایی برحق، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان البرز،گفت: رژیم بعث عراق و دشمنان اسلام و قرآن در طول اعصار تلاش کردند تا با ایجاد موانع و راه اندازی توطئه تلاش کنند تا عشق و ارادت مردم را نسبت به حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام و یاران با وفای ایشان کم کنند ولی غافل از اینکه حب این مردم به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام روبه روز بیشتر می‌شود و امروز هم ناآرامی های عراق، عزم و اراده مسلمانان را برای حضور در همایش پیاده روی اربعین بیشتر کرده است.

ولایی بر حق گفت:در زمان رژیم منحوس پهلوی، شاه خائن و ایادش تلاش کردند تا نور مساجد و حسینیه ها را خاموش و مردم را از برگزاری مراسم و برنامه های مذهبی منع کنند لکن مردم با شور و شعف، عشق و ارادت قلبی خود را نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نشان می دادند و همین حرکت ها منجر به شکل گیری و به ثمر نشست انقلاب اسلامی شد.

وی ادامه داد: الان به واسطه رهنمود های مقام معظم رهبری و عشق ارادت مردم به اسلام، قرآن و اهل بیت (ع)، ایران اسلامی به قدرت منطقه ای تبدیل شده است به طوری که سایر کشورها از قدرت مستشاری و راهبرد های جمهوری اسلامی ایران در مدیریت کشور خود بهره می برند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز خاطر نشان کرد: آمریکا و بعضی از دولت های همسو با سیاست هایش با حمایت از جنبش های تکفیری و راه اندازی جنگ طایفه ای در منطقه تلاش کردند تا با اشغال کشور های همسایه چون سوریه و عراق سیاست های غلط خود را در سطح منطقه پیاده کنند ولی با هوشیاری مردم و دولتمردان این کشور ها و بهره گیری از راهبرد های جمهوری اسلامی ایران،بساط داعشی ها از منطقه جمع شده و آنها باز هم از رسیدن به اهدافشان مأیوس شدند.

ولایی برحق، در ادامه تصریح کرد: امروز همزمان با همایش میلیونی پیاده روی اربعین حسینی دشمان از نفوذ و قدرت شیعه به هراس افتاده اند به همین منظور هر روز با راه اندازی توطئه ای جدید تلاش می‌کنند تا با ایجاد خوف حضور مردم مسلمان در این همایش بزرگ را کم رنگ کنند، غافل از اینکه این اقدامات کورکورانه آنها عزم اداره ملت های مسلمان و مردم ایران اسلامی را برای حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی بیشتر تقویت خواهد کرد.

وی ضمن تقدیر از مهمانوازی مردم عراق از زائران ایرانی مردم دو کشور ایرن و عراق را دوست و بردار خاطر نشان کرد و گفت:هوشیاری و بهره گیری از راهبردها و رهنمود های رهبر معظم انقلاب و علمای شیعه در عراق می تواند بهترین راهبرد در تقویت برادری و اتحاد بین دو ملت باشد.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12352