۰
 
به میزبانی دانشگاه علمی کاربردی قند کرج؛
نخستین نشست سراسری مراکز رشد خوشه های فناوری علمی_کاربردی برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶
رئیس دانشگاه علمی کاربردی قند کرج از برگزاری اولین نشست سراسری مراکز رشد خوشه های فناوری علمی_کاربردی در این دانشگاه خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
 حسن کریمی رئیس دانشگاه علمی کاربردی قند کرج در گفتگو با اسنا با اعلام این مطلب گفت: نخستین نشست سراسری مراکز رشد خوشه های فناوری علمی_کاربردی با هدف هم اندیشی و مشارکت تجارب مراکز رشد که با برگزاری این نشست یک هم افزایی کاری بین مراکز رشد به وجود می‌آید.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی قند کرج بیان کرد: خروجی این هم افزایی در اشتغالزایی جوانان موثر است و فعالیت یک ساله مرکز رشد قند کرج در استارت آپ ها و تشکیل خوشه های فناوری می‌توان مشاهده کرد.

وی اظهار کرد:  در استارت آپ سال جاری دانشگاه علمی و کاربردی قند کرج 141 طرح وارد بازار کرده است که از این تعداد نزدیک به 20 طرح وارد مرکز رشد شده است.

کریمی خاطر نشان کرد: در حال حاضر از این 20 طرح 5 شرکت تا پایان سال جاری تشکیل می‌شود که فرایند شکل‌گیری این شرکتها در جهت اشتغالزایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که نزدیک به 25 نفر در این شرکتها مشغول به کار می‌شوند.

کریمی در پایان گفت: اعتبارات این طرحها از بخش خصوصی و درصدی از خود دانشجویان تامین می‌شود و دانشگاه ابزار لازم، فضا و اساتید را در اختیار دانشجو گذاشته و دانشجو با تامین بخشی از هزینه طرح را هدایت می‌کند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 10426