۰
 
بررسی ۱۱۰ نشانه پزشکی از طریق سامانه هوشمند محققان کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
محققان پارک فناوری پردیس سامانه‌ای برای تشخیص هوشمند نشانه‌های بالینی عرضه کردند که بدون مداخلات پزشکی بر اساس نشانه‌‎های بالینی فرد را به مراکز درمانی هدایت می‌کند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، «سامانه تشخیص هوشمند» با هدف اطلاع‌رسانی و تاکید بر اهمیت توجه به نشانه‌های پزشکی و تشویق به مراجعه صحیح و بموقع به پزشک و ارتقای سلامت فردی و جامعه از سوی محققان پارک فناوری پردیس عرضه شد.

در این سامانه فرد می‌تواند نشانه‌های پزشکی خود مانند سردرد، درد اعضای بدن، اضطراب، افسردگی، سرگیجه و مشکلات خواب را مطرح کند و سامانه بصورت هوشمند، با طرح پرسش و ایجاد درخت تصمیم گیری، مشکل فرد را تحلیل و او را برای اقدام صحیح از جمله مراجعه به پزشک یا اورژانس راهنمایی خواهد کرد.

این سامانه مداخلات درمانی ندارد و ضمن افزایش اطلاعات کاربر، باعث هدایت صحیح و بموقع بسوی خدمات سلامت و اجتناب از اتلاف منابع نظام سلامت به دلیل مراجعات بیهوده و غیرضروری می‌شود.

الگوریتم‌های هوشمند این سامانه بر اساس جدیدترین یافته‌های پزشکی و اطلاعات منتشر شده توسط مراجع معتبر بین‌المللی طراحی شده است.

از ویژگی‌های جالب این سامانه، استفاده از تلگرام برای سوال و جواب با کاربر و سرعت بالای سامانه است؛ از این رو در طراحی این سامانه، از بالاترین استانداردهای پزشکی و معتبرترین منابع به‌روز استفاده شده است.

بر اساس اعلام مراجع رسمی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این سامانه با هدایت صحیح بیمار و جلوگیری از مراجعات زاید پزشکی می‌تواند به میزان ۲۰ درصد باعث کاهش هرینه‌های نظام سلامت شود.

این سامانه بصورت رایگان از طریق پیام‌رسان تلگرام و همچنین بصورت تحت وب در اختیار بیماران قرار دارد. سامانه تشخیص هوشمند در حال حاضر حدود ۱۱۰ نشانه پزشکی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کد مطلب: 11218