۱
 
کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری مطرح کرد؛
داشتن محیط‌ زیست سالم حق شهروندان است/ دولت توسعه حمل و نقل را در دستور کار خود قرار دهد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳
کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری با اشاره به لزوم توسعه حمل و نقل، گفت: بخش عمده ای از مشکلات آلودگی هوا به دلیل کارا نبودن حمل و نقل عمومی شهرها است.
Share/Save/Bookmark
 
پویا پارسا در گفت و گو با خبرنگار اسنا با بیان اینکه بخش عمده ای از مشکلات آلودگی هوا به دلیل کارا نبودن حمل و نقل عمومی شهرها است، افزود: بی توجهی به نوسازی و به روز رسانی ناوگان شهری موضوع نگران كننده ای است كه آلودگی هوا را تشدید کرده و همین عامل باعث می گردد سلامت شهروندان به خطر بیفتد.

 وی ادامه داد: در ماده 113 منشور حقوق شهروندی بیان شده است که هر شهروند حق بهره‌مندی از محیط‌ زیست سالم، پاک و عاری از انواع آلودگی را دارد. اما جای سوال است که چرا دستگاه‌های اجرایی در عمل برای کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی به‌ویژه آلودگی هوا در شهرهای بزرگ تدابیر و حمایت های لازم را جهت توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه توسعه مترو اتخاذ نمی‌کنند.

پارسا تصریح کرد : داشتن محیط‌ زیست سالم حق شهروندان است و سلامت و کیفیت زندگی به تنهایی با حرف محقق نمی شود و امروزه برای رفع آلودگی هوا و داشتن محیط زیست سالم دولت باید توسعه حمل و نقل عمومی را در دستور کار خود قرار دهد.

کارشناس و پژوهشگر مدیریت شهری با تاکید بر استفاده از دانش بومی به جهت رفع آلودگی هوا، گفت: منظور ما از حمایت دولت فقط در خصوص تامین اعتبارات مالی نیست، بلکه استفاده و حمایت های معنوی از طرح ها و ایده ها نو به جهت توسعه حمل و نقل عمومی گامی بسیار موثر است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون دانش فنی لازم و ایده های جدید و کارآمد در میان مخترعین و پژوهشگران جهت توسعه حمل و نقل عمومی و داشتن محیط زیست سالم وجود دارد و تنها نیازمند توجه است.

پارسا در پایان گفت: امیدواریم دولت با حمایت ها و تدابیر لازم و با همراهی مردم بتواند در عمل مشکل آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل عمومی را حل کرده و اولین حق شهروندی که حق سالم زیستن است را محقق سازد.انتهای پیام/
کد مطلب: 10444