۰
 
معاون عملیات سپاه پاسداران:
سپاه و بسیج در استان بوشهر برای کمک به زلزله زدگان درحال آماده باش هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۳۸
تهران- معاون عملیات سپاه پاسداران از آماده باش یگان های سپاه و بسیج در استان بوشهر برای کمک به زلزله زدگان خبر داد و گفت: سپاهیان و بسیجیان این استان همچنان با حضور در منطقه به امدادرسانی در بخش های مختلف مشغول هستند.
Share/Save/Bookmark
 
سرتیپ پاسدار ˈمهدی ربانیˈ روز چهارشنبه افزود: نیروهای سپاه در اولین ساعات پس از وقوع حادثه به حالت آماده باش درآمدند و سه گردان عاشورا، الزهرا(س) و امام حسین(ع) به بخش شنبه از مناطق زلزله زده اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در اقدامی بی سابقه تمامی زیر آوار رفته گان این زلزله در کوتاه ترین زمان ممکن شناسایی و بیرون آورده شدند و مصدومین حادثه به مراکز درمانی انتقال یافتند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه، معاون عملیات سپاه یادآور شد: وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران برای اعزام بالگرد به منطقه زلزله زده از سپاه درخواست کردند که جانشین فرمانده کل سپاه به فرماندهان نیروی هوافضا و دریایی دستورهای لازم را صادر کرد.

ربانی، اعزام ۶ دستگاه آمبولانس، دو دستگاه لودر، ۱۳ دستگاه خودروی سواری و وانت به منطقه، اعزام دو فروند بالگرد، همکاری با مدیریت بحران استانداری بوشهر، اعزام تیم های پزشکی و اقلام پشتیبانی سپاه فارس به مناطق زلزله زده توسط یک فروند بالگرد MI ۱۷ و یک فروند هواپیمای Y۱۲ را از جمله اقدامات امدادی سپاه عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: فعال کردن ستاد امداد استان فارس با ترکیب معاونت های سپاه فجر، ایجاد و راه اندازی قرارگاه تاکتیکی در شهرستان فیروزآباد (نزدیکترین شهرستان به محل حادثه)، اعلام آماده باش به گردان های امام حسین (ع) شهرستان های جهرم، کازرون، فیروزآباد، لامرد، مهر، قیر از دیگر اقدامات و تلاش های سپاه در این راستا بوده است.

وی همچنین از اعزام ۱۰ دستگاه آمبولانس، ۱۰۰ تخته چادر، یک هزار تخته پتو و تانکر آب ۱۰ هزار لیتری، همکاری نیروهای دریایی و هوافضای سپاه برای اعزام نیروها، تجهیزات و امکانات به منطقه زلزله زده و اعلام فرمانده سپاه فتح استان کهکیلویه و بویراحمد برای کمک همه جانبه برای تسریع عملیات امدادرسانی به زلزله زدگان بوشهر توسط سپاه خبر داد.

معاون عملبات سپاه از ملت ایران خواست تا برای رفع نیازهای هموطنان زلزله زده و کمک به زلزله زدگان مشارکت کنند.

ربانی همچنین گفت: یگان های سپاه و بسیج با ابلاغ فرماندهی کل سپاه با استفاده از ظرفیت های بومی و منطقه ای و نیز هماهنگی های انجام شده بین نیروهای چندگانه خود به عملیات امداد و کمک رسانی به زلزله زدگان ادامه خواهد داد.

زمین لرزه ای به بزرگی ۱/۶ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) عصر روز سه شنبه بخش های کاکی، شنبه و طسوج در جنوب استان بوشهر را لرزاند.


کد مطلب: 1154