۱
 
کارشناس عرب :
جنگ افروزی آل سعود علیه ایران فاجعه بار خواهد بود
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۳
به باور کارشناس عرب شورای روابط خارجی آمریکا، جنگ تهران و ریاض، سقوط آل سعود، ویرانی عربستان و تخریب انسانی و زیست محیطی خاورمیانه را در پی خواهد داشت.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش شبکه خبری دانشجویان البرز ( اسنا ) ؛به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان :«امیل نخله،» کارشناس عرب شورای روابط خارجی آمریکا و استاد دانشگاه نیومکزیکو، در مقاله ای که در نشریه اینترنتی «لوبلاگ» به چاپ رسید، تصریح کرد: اگر عربستان وارد جنگ با ایران شود، نابودی خود را رقم می زند.
 
 در این مقاله آمده است: آیا جنگ بین ایران و عربستان قریب الوقوع است؟ نه اینطور نیست. اما ژست های جنگی عربستان در برابر ایران و جنگ در یمن تنش های منطقه ای را تشدید و بدبختی سعودی‌ها را عمیقتر می‌کند. 
 
نخله در ادامه نوشت: عربستان با بازداشت غیرقانونی و اعدام شیخ النمر یک پیام روشن ارسال کرد و آن این که قصد دارد صدای ناراضیان عرب طرفدار دموکراسی را خاموش کند. رژیم آل سعودی با گردن زدن یک اصلاح طلب برجسته سعودی ، به عموم عرب ها پیام داد جشن گرفتن پنجمین سالگرد بهار عربی (بیداری اسلامی) بیهوده است و سرنگونی دیکتاتورها، ویرانی و هرج و مرج به دنبال آورده است. 
 
در ادامه این گزارش آمده است: رژیم سعودی مانند دیگر رژیم های دیکتاتور در مصر، بحرین و کشورهای دیگر  معتقد است که استبداد به هرج و مرج ارجحیت دارد. جنگ ویرانگر یمن و جنگ جدی قدرت داخل خاندان سلطنت سعودی طراحی شده است. مشکلات اقتصادی و کسری های بودجه نیز که حاصل کاهش بی سابقه بهای نفت است به مشکلات این رژیم در سال 2016 و بعد از آن می افزاید.
 
به باور نگارنده این گزارش، جنگ عربستان در یمن به رغم حمایت های نظامی ، تسلیحاتی ، لجستیک و اطلاعاتی نیروی ائتلاف و کشورهای خارجی،  تنها  موجب ویرانی شده است. 
 
در پایان این مطلب آمده است: رژیم سعودی به زودی متوجه می شود که برغم میلیونها دلاری که در واشنگتن و پایتخت های غربی از طریق کانالهای روابط عمومی اش صرف فروش داستان ساختگی خود کرده است، هیچ خریداری پیدا نمی شود. نومحافظه کاران طرفدار سعودی در پایتخت آمریکا نتوانسته اند حمایت چندانی برای عربستان جمع کنند. به ویژه زمانی که دیگران نیز گردن زدن ها در عربستان را همان شیوه داعشی ها برای کشتار مردم می بینند.
کد مطلب: 8076