۲
 
رضا شریفی :
انحصاری بودن بانک شهر در تامین اعتبارات پروژه ها
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۴۴
عضو شورای شهر کرج با اشاره به انحصاری بودن بانک شهر در تامین اعتبارات پروژه ها ، خاطر نشان کرد : باید بانک شهر را از حالت انحصاری دربیاوریم و همه ی بانک هایی که توانایی ارائه خدمات را دارند وارد عرصه کنیم.
Share/Save/Bookmark
 

به گزارش شبکه خبر دانشجویان البرز ( اسنا ) : یک صدمین جلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر کرج به ریاست روح اله کیان و با حضور اعضای شورای شهر ، شهردار کرج ، معاون برنامه ریزی و توسعه منبع انسانی و مدیر امور مالی شهرداری صبح امروز برگزار گردید.

 این جلسه که بعد از صبحانه کاری و با نیم ساعت تاخیر آغاز شد، به بررسی و تصویب بودجه سال 95 و هم چنین بررسی راهکارهای کسب درآمد پایدار برای شهرداری و شورای شهر ونقایص برنامه بودجه سال 94 پرداخته شد .


رضا شریفی عضو شورای شهر و رییس سابق کمیسیون بودجه، ارزیابی عملکرد شهرداری در بودجه 94 را ضروری قلمداد کرد تا در صورت تخلف شهرداری به آن رسیدگی گردد و یا در صورت نقض قیود آنها را تغیییر دهند.

وی با تاکید بر معضل ادامه دار ترافیک و اثرات سوء آن بر روح و روان و جسم مردم کرج گفت : اگر بودجه آسفالت را به 10 درصد برسانیم هیچ مشکلی ایجاد نمی شود و بهتر است 70 تا 80 درصد بودجه امسال را به 2 پروژه کمربند شمالی وجنوبی اختصاص دهیم و با فاز بندی این پروژه ها رقابت بین پیمانکاران قدر ایجاد کنیم و نه اینکه کل 15 کیلومتر یک پروژه را به یک پیمانکار واگذار کنیم.

 شریفی با اشاره به انحصاری بودن بانک شهر در تامین اعتبارات پروژه ها ، خاطر نشان کرد : باید بانک شهر را از حالت انحصاری دربیاوریم و همه ی بانک هایی که توانایی ارائه خدمات را دارند وارد عرصه کنیم.

وی با انتقاد از شهرداری به اجرا کردن سلیقه ای قیود و تباصر سال 94 گفت : شهر و مشکلات آن را باید به صورت یکپارچه ببینیم و برای تصویب لوایح رابطه های شخصی را کنار بگذاریم.

ترکاشوند شهردار کرج با درخواست مشخص کردن قیودی که توسط شهرداری سلیقه ای انجام شده تصریح کرد: دستور عمل بودجه را سازمان شهرداری ها تعیین می کند که برای شهرداری ها هم لازم الاجرااست و براساس این دستور العمل بودجه سال 95 تدوین  می گردد.

وی در ادامه اظهار کرد: هیچ نهادی در کشور مشابه شهرداری و شورا نیست که نهاد درآمد- هزینه ای باشد و 200 وظیفه قانونی دیگر راهم انجام دهد و حتی وظیفه و تکالیف دیگر دستگاه هاهم بارش بر روی دوش شورا و شهرداری می باشد.

شهردار کرج با تاکید بر اجرا کردن 80 درصد تباصر و قیود شورای شهر اظهار کرد: شهرداری کرج در مقایسه با اکثر شهر ها و کلانشهر ها که در پرداخت هزینه ها با مشکل روبرو هستند،مطلقا بدهی عمرانی ندارد و در بودجه سال 95 نیز بیش از 300 میلیارد تومان درآمد پایدار تعریف کرده و بیش از 100 میلیارد تومان جهت پروژه های عمرانی به تصویب رسانده است که با توجه به کارکرد پیمانکار این میزان هم قابل افزایش می باشد.

ترکاشوند با وعده  تعیین برنده ی مناقصه ی بزرگراه شمالی در دهه اول اسفند ادامه داد: بخش عمده این بزرگراه را دولت تقبل کرده است و در کمربند جنوبی  علی الحساب 5 میلیارد تومان کنار گذاشته شده است.

در پایان این مراسم رویکرد ها و راهبردی های بودجه سال 95توسط شهرداری اعلام شد و که از اهم این برنامه ها تفاهم نامه هایی که با دانشگاه های معتبر مانند دانشگاه صنعتی شریف می باشد .
کد مطلب: 8139