۰
 
وزیر آموزش و پرورش:
جشن شکوفه‌ها 29 شهریور در دبستان‌های مناطق زلزله‌زده برپا می‌شود
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۴
وزیر آموزش و پرورش گفت: در 29 شهریور امسال در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی جشن شکوفه‌ها را برگزار می‌کنیم و به دانش‌آموز‌ان زلزله‌زده لوازم‌التحریر هدیه می‌دهیم.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش «اسنا» به نقل از فارس از مشهد، حمیدرضا حاجی‌بابایی ‌در همایش مطلع مهر در مشهد اظهار کرد: کار محققان و پژوهشگران نشان می‌دهد مهمترین دوره تحصیلی در تمام مقاطع دوره ابتدایی است چون زمانی است که شاکله انسان شکل می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: با تحقیقات صورت گرفته متوجه شدیم دانش‌آموزی که از ابتدایی به دوره راهنمایی می‌رود، آمادگی لازم برای ورود به راهنمایی را ندارد.

وی یادآور شد: مجموعه‌ای از دانستنی‌ها و رفتار و واکنش‌ها باید در دوره ابتدایی آموزش داده شود که این دانستنی‌ها تنها از نوع علمی نمی‌باشد، بلکه از نوع عمل،‌ اخلاق و تفکر نیز باید باشد که تمام این موارد در ۵ سال ابتدایی نمی‌گنجد و نیاز است دوره ابتدایی به ۶ سال تغییر کند.

وی با اشاره به کتاب‌های جدید دوره ابتدایی گفت: کتاب‌های جدید تفکر و پژوهش و کار و فناوری در سال ششم ابتدایی آورده شده است اما ما می‌خواهیم نگاه دانش‌آموزان را تغییر دهیم و دانش‌آموزی بسازیم که دانش‌آموز نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: دانش‌آموزی باید تربیت کرد که اهل تفکر، خلاقیت و نوآوری باشد و به دنبال علت‌ها بگردد و در آنها اندیشه کند.

حاجی‌بابایی افزود: آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین می‌گوید باید آدم‌هایی را ساخت که همچون ساختمان تمام اعضا را داشته باشد، یعنی نظام تعلیم و تربیت امکانات را برای افراد آماده کند.

وی در ارتباط با بحث کلیدی سند تحول بنیادین اظهار کرد: در سند تحول بنیادین همه این سخنان فرعی است و تنها یک سخن اصل است که آن وجود معلم می‌باشد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: معلم به عنوان محور کلیدی و اساسی آموزش و پرورش است و ما باید تلاش کنیم تا جایگاه واقعی معلم را در جامعه نشان دهیم.

حاجی‌بابایی یادآور شد: اجرای طرح "۳ـ۳ـ۶" بزرگ‌ترین پروژه نظام آموزش و پرورش است و تاکنون تمام برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای این نظام‌ در کشور انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در ۲۹ شهریور امسال در مناطق زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی جشن شکوفه‌ها را برگزار می‌کنیم و به دانش‌آموز‌ان زلزله‌زده لوازم‌التحریر هدیه می‌دهیم.
کد مطلب: 116