۰
 
رئیس کل دادگستری البرز؛
لزوم اجرای سیاست های حبس زدایی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
رئیس کل دادگستری البرز گفت: اصل فردی بودن مجازات را از اموری مطرح کرد که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه متاسفانه کاهش و از بین رفتن درآمد خانواده زندانیان مسائل مختلفی را برای این افراد به وجود اورده لست.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش خبرنگار اسنا، احمد فاضلیان در مراسم مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان که ظهر سه شنبه باحضور مقامات قضایی در باشگاه میلاد برگزار شد،خوشبختانه انجمن حمایت از زندانیان به واسطه فعالیت های خود در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مثمر ثمر بوده است، اظهار کرد: بایستی برنامه های تربیتی خوبی در جهت بازگشت زندانیان به جامعه تهیه شود.

فاضلیان با اشاره به اینکه در گذشته زندانی کردن افراد مجرم ابزاری انتقام جویانه بود، افزود: در تلاش هستیم  بستر تربیت برای بازگشت افرادی صالح به جامعه فراهم شود.

رئیس کل دادگستری البرز اصل فردی بودن مجازات را از اموری مطرح کرد که باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: متاسفانه کاهش و از بین رفتن درآمد خانواده زندانیان مسائل مختلفی را برای این افراد به وجود اورده است.

وی با تاکید بر لزوم اجرای سیاست های حبس زدایی، اظهار کرد: در حالی امار خروج زندانیان خوب براورد شده که این امر در ورود زندانیان چندان مطلوب نیست.
 
رئیس کل دادگستری استان البرز در نزر گرفتن و اعمال مجازات های جایگزین را حایز اهمیت مطرح کرد و گفت: باید مجازات جایگزین حبس در جامعه توسعه داده شود.

وی همچنین تفکیک زندانیان بر اساس جرائم صورت گرفته را یکی دیگر از اقدامات ضروری اعلام کرد و گفت: خلاء  نبود قانون حمایت از خانواده زندانیان به خوبی احساس می شود، امید است دولت اعتباری برای این حوزه در نظر بگیرد.


انتهای  پیام/
کد مطلب: 11000