۰
 
در صحن علنی شورای شهر کرج مطرح شد؛
عدم توجه به بهسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در کرج
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۱
عضو شورای شهر کرج در صحن علنی ضمن انتقاد از عدم توجه به بهسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در کرج، گفت: اتوبوس های شهری آلودگی زیادی دارند و متاسفانه اقدامی در راستای بهسازی و نوسازی این ناوگان صورت نمی گیرد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش خبرنگار اسنا، جلسه شورای شهر کرج صبح یکشنبه با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر کرج در صحن علنی برگزار شد که فرماندار کرج نیز مهمان این جلسه بود.

مریم قهرمانی صارم در این جلسه ضمن انتقاد از عدم اهمیت به برخی مصوبات شورای شهر اظهار داشت: خرید 200 دستگاه اتوبوس برای پیوستن به ناوگان حمل و نقل شهری یکی از مصوبات شورای شهر کرج است که تاکنون اجرایی نشده است‌.

وی با اشاره به اینکه احداث تقاطع های غیر همسطح در شهر لازم است اما کافی نیست، تاکید کرد: شهروندان این شهر به حمل و نقل عمومی احتیاج دارند چرا که بخش زیادی از شهروندان از وسیله نقلیه شخصی برخوردار نیستند.

عضو شورای شهر کرج ضمن انتقاد از وضعیت اتوبوس ها که در افزایش آلودگی هوا بسیار تاثیرگذار هستند، گفت: اتوبوس های شهری آلودگی زیادی دارند و متاسفانه اقدامی در راستای بهسازی و نوسازی این ناوگان صورت نمی گیرد.

قهرمانی با بیان اینکه درسال اقتصاد مقاومتی لازم است با همکاری به کمک دولت برای آسایش مردم برویم، تصریح کرد: عدم اجرایی شدن این مصوبات را از چه کسی باید پیگیری کنیم؟

وی افزود: ۲ سال پیش مصوبه نصب نمایشگرهای آلودگی هوا توسط شورای شهر کرج مصوب شد اما شاهد اجرایی شدن آن نیستیم، درحالی که اگه مردم در جریان چگونگی آلودگی هوا باشند، همکاری لازم را به عمل خواهند آورد.

عضو پارلمان شهری کرج تاکید کرد: باید به این مسائل که با روزمرگی مردم در ارتباط است اهمیت بیشتری داده شود.

در ادامه علی رغم درخواست شهردار کرج مبنی بر ادامه جلسه به صورت غیرعلنی، برای مطرح کردن برخی مسائل با حضور فرماندار، این پیشنهاد مورد موافقت شورای شهر قرار نگرفت و جلسه به صورت علنی ادامه یافت.

علی قنبر زمانی، فرماندار کرج در این جلسه در راستای اعتراض برخی از اعضای شورا مبنی بر اعتراضات فرمانداری با برخی مصوبات شورا، تصریح کرد: شورا و شهرداری در ارسال لوایح دقت کنند چراکه تحت هیچ شرایطی اقدامی خلاف قانون توسط فرمانداری انجام نخواهد شد و با آن موافقت نمی شود.

وی در مورد درخواست فاطمه اسکندری، عضو شورای شهر در خصوص رسیدگی به وضعیت خط ۴ حصار، سهرابیه و اخترآباد و مشکلات آنان بیان کرد: به محض قرار گرفتن بر مسند فرمانداری کرج از این منطقه بازدید به عمل آمد که ۱۸ خانه و ۱۴ مکان به عنوان مقر توزیع و فروش مواد مخدر تخریب شد و تعداد زیادی از افراد شناسایی و دستگیر شدند.

فرماندار کرج ادامه داد: به طور متوسط هر ۴ روز  یکبار در خط ۴ حصار عملیات در این خصوص انجام می شود که این امر در روزهای آینده ادامه خواهد یافت و اراضی تخریب شده به نهادهایی همچون آموزش و پرورش و بهزیستی برای انجام اقدامات فرهنگی واگذار می شود.

وی در مورد انتقاد مریم قهرمانی صارم، عضو شورای شهر کرج از عدم حضور نیروهای انتظامی، کیوسک پلیس و نور در نقاط دور از هسته مرکزی شهر که مشکلات جدی برای آنان ایجاد کرده، گفت: باید راه حل لازم در این راستا ارائه شود و تنها بازگو کردن این موارد کارساز نیست.

در ادامه علی ترکاشوند، شهردار کرج نیز بیان کرد: گاهی برای توسعه شهر و برطرف کردن مشکلات شهر اقداماتی توسط شهرداری خارج از حیطه وظایف انجام می شود که در این موارد نمی توان تنها به قانون اکتفا کرد، فرمانداری نیز می تواند بر همین اساس همکاری های بیشتری با مدیریت شهری داشته باشد.انتهای پیام/
کد مطلب: 10353