۰
 
رییس پلیس پیشگیری ناجا خبر داد:
افزایش 37 درصدی کشفیات مواد مخدر و کالای قاچاق در سال جاری/کاهش 44 درصدی انواع جرایم در کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
رییس پلیس پیشگیری ناجا از افزایش 37 درصدی کشفیات مواد مخدر و کالای قاچاق در سال جاری خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، سردار محمد شرفی، پیش از ظهر شنبه در حاشیه همایش کلانتری و پاسگاه‌های نیروی انتظامی البرز با اشاره به طرح الکترونیکی شدن پرونده های نیروی انتظامی، اظهار داشت: بحث تبادل الکترونیکی پرونده‌ها ی نیروی انتظامی با دستگاه قضا از چند سال پیش دردستورکار قرار گرفته است.

وی افزود: عملکرد پلیس برای اجرای این طرح مناسب بوده ولی متاسفانه از سوی قوه قضاییه بازخورد مناسبی نگرفتیم.

سردار شرفی گفت: این بازخورد نامناسب از سوی قوه قضاییه به عدم توجه مسئولان این دستگاه به حساسیت و اهمیت این طرح مرتبط نیست و به ضعف در زیرساخت های موجود بازمی‌گردد.

رییس پلیس پیشگیری ناجا خاطر نشان کرد: برای رفع مشکلات موجود در مسیر اجرای مناسب این طرح  از ابتدای سال تا کنون چندین جلسه با معاونت فناوری قوه قضاییه برگزار شده است.

سردارشرفی بیان کرد: جلسات موثر بوده و اقدامات‌لازم برای نهایی‌کردن مبادله پرونده های الکترونیکی بین نیروی انتظامی و دستگاه قضا صورت‌گرفته و امیدواریم تا پایان شهریور سال آینده در تمام کلانتری‌ها و پاسگاه‌هایی که به شبکه الکترونیکی متصل هستند، این طرح اجرا شود.

رییس پلیس پیشگیری ناجا اظهار کرد: کشفیات مواد مخدر و کالای قاچاق امسال 37 درصد افزایش داشت.

وی با اشاره اجرای طرح پیگیری وضعیت پرونده توسط شاکی و متشاکی از طریق سامانه پیامکی، عنوان کرد: این طرح در چند استان به صورت پایلوت در حال اجرا است که طی آن هم شاکی و هم متشاکی می‌توانند فرایند پیشرفت پرونده خود را از طریق پیامک پیگیری‌کنند.

سردار شرفی گفت: سال‌گذشته بیش از 20 میلیون مراجعه بهکلانتری های استان صورت‌گرفته‌که با فراگیر شدن این طرح می‌توان از به‌کلاهش این آمار کمک کرد.

وی افزود: با اجرای سراسری این طرح دیگر نیاز نیست مردم برای اطلاع از روند پرونده خود با صرف هزینه و وقت به کلانتری‌ها مراجعه‌کنند.

رییس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: اجرای این طرح علاوه بر صرفه جویی در زمان مراجعین به خدمات رسانی بهترپرسنل‌کلانتری و پاسگاه‌ها کمک می‌کند.

وی با اشاره طرح به برون سپاری بخشی از وظایف کلانتری‌ها، عنوان کرد: قبلا اگر فردی پاسپورت و یا سای مدارک هویتی خود را مفقود می‌کرد باید به کلانتری مراجعه می‌کرد ولی درحال حاضر می تواند برای صدور مجدد مدارک هویتی خود مستقیم به اداره‌گذرنامه و یا ثبت احوال مراجعه کند.

رییس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه به عملکرد پلیس پیشگیری در سال جاری اشاره‌کرد و گفت: از ابتدای سال شاهد افزایش 37 درصدی کشفیات مواد مخدر و قاچاق بوده ایم .

سردار شرفی اظهار کرد: طبق آمار امسال با کاهش 44 درصدی انواع جرایم درکشور مواجه بوده ایم.

وی با اشاره به اقدامات پلیس البرز در سال جاری ‌گفت: افزایش 18 درصدی اجرای احکام وافزایش  38 درصدی ارائه خدمات قضایی از سوی کلانتری‌ها و پاشگاه‌های البرز نشان می‌دهد خدمات رسانی پلیس به البرز نشینان رضایت بخش است.انتهای پیام/
کد مطلب: 10434