۰
 
فرار مالیاتی 98 میلارد ریالی در البرز
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸
فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری فردی که با تاسیس و ثبت شرکت های صوری، تجاری و انجام فعالیت های اقتصادی گسترده در استان خراسان رضوی، اقدام به فرار مالیاتی 94 میلیارد ریالی کرده بود در کرج خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در پی دریافت نیابتی مبنی بر فرار مالیاتی فردی، از سوی یکی از ادارات استان خراسان رضوی و دستور رسیدگی به موضوع از سوی دادسرای کرج پرونده به پلیس آگاهی البرز ارجاع شد.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی وارد عمل شده و در بررسی جزئیات پرونده مطلع شدند متهم با تاسیس شرکت های صوری و دریافت کارت بازرگانی و امتیازات این شرکت ها اقدام به واردات کالا در حجم بسیار بالا کرده و به علت نپرداختن مالیات، موجب تضییع حقوق بیت المال و فرار مالیاتی به مبلغ 94 میلیارد ریال شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه آدرس دقیقی از نامبرده وجود نداشت و متهم نیز متواری بود و تنها آخرین آدرس وی در سال 90 در کرج موجود بود با پیگیری های شبانه روزی و بررسی آدرس های احتمالی و انجام تحقیقات نامحسوس در نهایت متهم در منطقه مهرویلا شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

محمدیان اظهار کرد: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر فرار مالیاتی اعتراف و اذعان کرد که پس از دریافت کارت بازرگانی در استان خراسان رضوی اقدام به واردات انواع کالاها اعم از تجهیزات پزشکی و الکترونیکی کرده و به علت بدهی و فرار مالیاتی به شهر کرج متواری و در آنجا ساکن شده است.

وی با بیان اینکه متهم با صدور قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد، گفت: مالیات یکی از ابزارهای حیاتی دولت برای تعدیل ثروت و ارائه خدمات عمومی و رفاهی به آحاد مردم است و نقش به سزایی در رشد و توسعه همه جانبه کشور دارد، بنابراین اداره مبارزه با جرائم اقتصادی فرماندهی انتظامی استان در راستای مقابله با پدیده فرار مالیاتی و احقاق حقوق عامه با قاطعیت پرونده های مالیاتی را رسیدگی می کند.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12414