۰
 
امر به معروف کنید و جلوی منکر را بگیرید که هدف امام حسین (ع) نیز همین بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۴
نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: این چند شب موارد عجیبی در شهر کرج مشاهده می شوند که انسان را متأثر می کنند؛ مجلس سالار شهیدان و بی حجابی سنخیتی ندارد.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی، نماینده ولی فقیه در استان البرز عصر امروز در اجتماع عاشورائیان کرج که در میدان شهدا برگزار شد، ضمن آرزوی قبولی عزاداری عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) گفت: حضور شما در این اجتماع نورانی تعظیم شعائر الهی و نشانه تقواست. پیام های فراوانی در این اجتماع و اجتماع های مشابه در سراسر کشور داده می شود که باید از آن ها درس گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه مهمترین پیامی که مردم در این تجمعات از امام حسین (ع) می گیرند و آن ها را اعلام می کنند مقاومت است، اظهار کرد: درسی که امروز انقلاب و قیام امام حسین (ع) در جامعه فراهم کرده و ما از آن بهره می بریم مقاومت و ثبات قدم جهان اسلام در مسیر حق است که این حرکت بر اساس آموزه های دینی و به تأسی از قیام امام حسین (ع) صورت گرفته است.

وی اذعان کرد: مسیر انقلاب ما همان مسیر حقی بوده که از سیدالشهدا (ع) آموختیم. نصرت و کمک الهی برای ما خواهد بود و وعده خدا نیز همین است. در این راستا خداوند در قرآن می فرماید: «اگر مرا یاری کنید و ناصر من باشید من هم شما را یاری و در مسیرتان ثابت قدم خواهم کرد.» که این ثبات قدم نعمت خداوند و پاداش کسی که در راه خدا گام بردارد مقاومت است.

حسینی همدانی استقامت در مسیر حق را امری مهم دانست و افزود: امروز وظیفه مردم، کارگزاران، مدیران و مسؤولان جامعه ثبات قدم و محکم بودن در مسیر حق است و در مشکلات اقتصادی، سیاسی و روابط خارجی نیز باید با عزت و قدرت گام برداشت و به تأسی از مسیر و فرهنگ امام حسین (ع) کشور را به سمت اهدافش سوق داد؛ معضلات اجتماعی و فرهنگی بدون مقاومت در جبهه حق رفع نمی شوند.

نماینده ولی فقیه در استان البزر اظهار کرد: این چند شب موارد عجیبی در شهر کرج مشاهده می شوند که انسان را متأثر می کنند؛ مجلس امام حسین (ع) و سگ گردانی؟ مجلس سالار شهیدان و بدحجابی؟ در اطراف ما مجالسی در این شب ها برگزار و صحنه هایی مشاهده می شود که انسان را دلگیر می کند. در چنین شرایطی باید خون گریست!

وی تأکید کرد: امر به معروف کنید و جلوی منکر را بگیرید که هدف امام حسین (ع) نیز همین بود پس با زبان نرم و کاملا جدی در برابر منکرات بایستید؛ امروز وظیفه مسؤولین سنگین تر است. مردم و مسؤولان موظف هستند به وظایف قانونی خود عمل کنند. دستگاه های دولتی و خصوصی نیز باید با کسی که بر خلاف موازین شرعی و عفت قانونی قدم بر می دارد برخورد کنند؛ باید وارد عمل شد.

حسینی همدانی متذکر شد: در شهر ما نباید هر کس به هر نحوی که دوست دارد گام بردارد و عفت عمومی و مسائل رسمی و دینی ما را خدشه دارد کند که این قابل قبول نیست؛ دستگاه های مربوطه باید بدون ملاحظه وارد عمل شوند.

وی خاطرنشان کرد: در روضه ها مدام تکرار می کنیم وای حسین مظلوم؛ در حال حاضر امام حسین (ع) مظلوم نیست؟ عدم تحقق معارف، فرهنگ و روش امام حسین (ع) در جامعه مظلومیت ایشان را نشان نمی دهد؟ همه مردم باید پای کار باشند و نگویند به ما مربوط نیست. مراقب باشید و در مسیر حق ثابت قدم بمانید.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 12234