۰
 
تأمین اجتماعی 220 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی البرز بدهکار است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: بیمه تأمین اجتماعی 220 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی البرز بدهکار است، با این تفاسیر چگونه می توان فعالیت کرد؟
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، دکتر حسین کریم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه راهبردی استان البرز که با حضور معاون رئیس جمهور در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: مشکلات زیادی در حوزه بهداشت و درمان استان البرز وجود دارد که نیازمند توجه است؛ تأمین اجتماعی 220 میلیارد تومان به دانشگاه بدهکار است، با این تفاسیر چگونه می توان دانشگاه را فعال نگهداشت؟!

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اظهار کرد: در استان البرز تنها 11 بیمارستان دولتی وجود دارد و مابقی متعلق به بخش خصوصی هستند؛ اگر در روز 150 بیمار البرزی وجود داشته باشد 55 نفر برای درمان خود به تهران مراجعه می کنند چرا که البرز امکانات کافی را ندارد.

کریم تعداد تخت های بیمارستانی فعال در البرز را سه هزار و 61 عدد برشمرد و بیان کرد: ضریب اشغال تخت در این استان بیش از 80 درصد است؛ نرخ رشد جمعیت استان البرز نیز 2/37 ارزیابی شده است که بیش از نیمی از این مهاجرت ها قشر میانسال هستند که زمینه مریضی دارند، از این رو احتمال اشغال تخت های بیمارستانی افزایش می یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در پایان با بیان اینکه حاشیه نشینی موجب تقویت آسیب های اجتماعی شده است، افزود: فضاهای آموزشی و فرهنگی استان در حوزه بهداشت و درمان نیازمند ارتقاء هستند.

انتهای پیام/س
کد مطلب: 11541