۰
 
کولیوند رئیس کمیسیون امورداخلی مجلس:با برجام قدر هسته ای و منطقه ای ما افزایش پیدا کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
جلسه انتقادی پرسش و پاسخ دانشجویی با حضور محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به میزبانی دانشگاه آزاد کرج برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کولیوند رئیس کمیسیون امورداخلی مجلس:با برجام قدر هسته ای و منطقه ای ما افزایش پیدا کرد
 
در این نشست دانشجویان دانشگاه آزاد کرج به بیان دیدگاه ها نکات و سوالات خود پرداختند.

کولیوند در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در مورد برجام گفت:با برجام قدرت دفاعی ،منطقه ای و هسته ای ما افزایش پیدا کرد.برجام نه خوب است و نه بد مارا از یک ایستگاه به ایستگاه دیگری برد و به کشور ما فرصت تنفس داد.فروش نفت ما کاهش پیدا کرده و تحریم شده ایم .بضاعت جمهوری اسلامی در این حد بود.چون ما با برجام قوی تر میشدیم آمریکا از برجام خارج شد. گفتنی است پیش ازین رهبر معظم انقلاب در مورد برجام تعبیر ((خسارت محض)) را به کار برده بودند.

در ادامه جلسه یکی از دانشجویان گفت:آقای کولیوند لطفا دیدگاه خود را در مورد شفافیت ارائه دهید .گفته بودید که اگر آرای نمایندگان شفاف شود فضای مجازی را نمیشود کنترل کرد منظورتان چه بود؟
رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس اظهار داشت:اولین کسی که در کمیسیون در کنار پژوهشکده شورای نگهبان فصل شفافیت را در قانون ایجاد کرده بنده بودم و افتخارش هم برای بنده است اگرچه شما قبول ندارید .وی افزود:نه ماه روی این قانون کار کردیم که استانی شدن انتخابات،شفافیت،جرائم نمایندگان و...را شامل میشد طرح به شورای نگهبان رفت شورای نگهبان به بخش استانی شدن ایراد گرفت منتها سایر بخش ها تائید شد .بخش استانی شدن را حذف کردیم بعد طرح دوباره به صحن علنی آمد صحن علنی به حذف استانی شدن رای نداد طرح اختلافی شد به مجمع رفت و در آنجا مورد تائید قرار نگرفت.
از دل این قانون طرحی دوفوریتی برای شفافیت منابع مالی تبلیغاتی نمایندگان در آوردیم به کمک آقای حاجی دلیگانی چون من رئیس کمیسیون هستم نمیتوانم نفر اول باشم.راجع به شفافیت آرا اشکالی که در جامعه رخداد چه بود؟ اول صد و هشتاد نفر آمدند و فوریت شفافیت آرا را امضا کردند بعد دوفوریت را میخواستند تصویب کنند که رای نیاورد.بعد آمدند گفتند عجب نماینده های خناس منافقی هستند که به دوفوریت رای ندادند امکان این وجود نداشت که زیر ساخت های شفافیت آرا با تصویب دو فوریت در چهل و هشت ساعت فراهم شود

کولیوند در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در باره موانع شفافیت آرا گفت:ما مصوب کردیم و دوفوریت رای نیاورد بعد به مردم گفتند چرا رای ندادید درحالیکه ما زمان میخواستیم مصوبه برای شورای نگهبان ارسال شده اگر ایرادی نداشته باشد ابلاغ میشود در میان سخنان کولیوند یکی از دانسجویان با صدای بلند گفت:شما به عنوان کسی که داوطلبانه وارد شفافیت شدید باید خودتان در مجلس قضیه را مطالبه کنید باید صدای شما را درباره این موضوع در مجلس بشنویم
رئیس کمیسیون شوراها پاسخ داد:ما مطالبه میکنیم که آرا را روی سایت مجلس قرار دهند.
در این جلسه طی تماس تلفنی با آقای امیر آبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شهر قم مشخص شد چونکه طبق آئین نامه داخلی مجلس آرای نمایندگان مخفی است اجازه انتشار در سایت مجلس را اخذ نمیکند.

یکی از دانشجویان پرسید:
آقای کولیوند در زمان اغتشاشات بسیجی های مساجد و پایگاه ها امنیت را برقرار کردند پس نیروی انتظامی و استانداری چه نقشی داشتند؟
کولیوند پاسخ داد:بسیج تا روز یکشنبه پایکار نیامده بود .چون مصوبه از جانب دولت بود بسیج پایکار نیامد
یکی از دانشجویان در پاسخ به کولیوند گفت:معاونت سیاسی امنیتی استانداری یک روز قبل از اغتشاشات منصوب شد در حالی که همه دستگاه ها از یک هفته قبل میدانستند که امکان امنیتی بودن فضا وجود دارد استانداری باید نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشد.بسیج صبح روز شنبه در میدان حاضر بود.
کولیوند تاکید کرد:بسیج تا صبح روز یکشنبه پایکار نیامد اگر باور ندارید از آقای مولایی بپرسید.وی ادامه داد:بسیجیان ما اگرچه شنبه در پایگاه ها حضور داشتند اما تا صبح روز یکشنبه که آقا فرمان دادند پایکار نیامد.اشرارنقشه داشتند که اول سراغ شبکه های مخابراتی بروند بعدبانک ها و فروشگاه های زنجیره ای تهیه ارزاق در انتها هم کلانتری ها و پایگاه ها،حوزه های علمیه و مساجد را تصرف کنند و با بصیرت مردم نوزاد نارس توطئه در دم جان داد
کد مطلب: 12441