۰
 
استاندار البرز
انتقال اخبار به جامعه، مسئولیت بسیار سنگینی دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۴
استاندار البرز گفت: انتقال اخبار به جامعه، مسئولیت بسیار سنگینی دارد چراکه هر گونه خللی در این اقدام ممکن است مسبب معضلاتی بزرگ شود بنابراین مسئولان روابط عمومی رسالت خطیری بر دوش دارند.
Share/Save/Bookmark
 
به گزارش اسنا، سید حمید طهایی در نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی با موضوع تغییرات اقلیمی، جلوگیری از مخاطرات زیست محیطی که بعد از ظهر سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: پیام ادیان مختلف و پیامبران براین اساس است که برای حفظ جامعه راه درست را از نادرست تشخیص دهیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون پدیده ای به نام اینترنت و تلفن همراه در اختیار همه قرار دارد، گفت: امروزه می توان در جریان اخبار در کمترین زمان ممکن بود.

طهایی خاطر نشان کرد: می توان از این ابزار نوین برای فرهنگسازی واطلاع رسانی از حقایق موجود در جامعه بهره برداری کرد.

استاندار البرز با بیان اینکه انتقال اخبار به جامعه، مسئولیت بسیار سنگینی دارد، افزود: چراکه هر گونه خللی در این اقدام ممکن است مسبب معضلاتی بزرگ شود بنابراین مسئولان روابط عمومی رسالت خطیری بر دوش دارند.

وی افزود: گاهی معضلات کوچک در کشور به نحوی اطلاع رسانی صورت می گیرد که بستری برای توطئه دشمنان مهیا می شود از این رو نیاز است که در این رابطه دقت بیشتری صورت گرفته و تدابیری ویژه اندیشیده شود.

استاندار البرز با اشاره به جلسه احزاب و حواشی آن گفت: در این رابطه افرادی به نحوی خبر را به بیرون منعکس کردند که جامعه را متشنج کرد و خبر روز رسانه های خارج از مرز شد در صورتی که مدیر جلسه حمایتی از اقدام فرد سخنران نکرده بود.

وی به ضرورت اطلاع رسانی از اقدامات دولت اشاره کرد و افزود: بیش از 700 مصوبه در استان برای احیا واحدهای تولیدی آسیب دیده در دوران تحریم ها داشتیم چراکه با مشکلات جدی گذشته مواجه بودند.

طهایی بیان کرد: دستاوردهای برجام گاهی نادیده گرفته می شود چراکه شش قطعنامه علیه ایران صادر شده بود ولی پس از تصویب برجام ایران به جزیره ای امن تبدیل شد و بسیاری از توطئه ها خنثی شد.

وی با اشاره به اینکه تورم کاهش پیدا کرده و اقتصاد کشور رشد و توسعه قابل توجهی داشته است، افزود: برای رسیدن به رشد 8 درصد باید سرمایه گذاری قابل توجه خارجی صورت گیرد از این رو نیاز است امنیت در کشور حاکم باشد.

استاندار البرز عنوان کرد: پس از مذاکرات صورت گرفته و تصویب برجام شرایطی فراهم شد که سرمایه گذاران خارجی با اطمینان خاطر در کشور و به تبع آن استان البرز حضور پیدا کنند.

وی افزود: مسئولان روابط عمومی باید اطلاع رسانی گسترده ای از اقدامات صورت گرفته در کشور توسط دولت داشته باشند به این دلیل که تاکنون در این رابطه ضعیف عمل شده است.

طهایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچ کس اجازه دست بردن در آمار رسمی کشور را ندارد، گفت: می توان برای اطلاع رسانی به جامعه از آمار های رسمی و مورد وثوق کشور بهره برد.

وی با اشاره به مسائل زیست محیطی، گفت: کاهش بارندگی 45 درصد نسبت به سال قبل گزارش شده بنابراین باید از منابع موجود بهترین استفاده را داشته باشیم.

استاندار البرز تصریح کرد: البرز استانی نوپا است و به طور طبیعی مشکلاتی را دارد ولی درصدد جبران کاستی ها هستیم.

وی در پایان گفت: آموزش در حوزه های مختلف از اهمیت فراوانی برخوردار است و مسئولان روابط باید در این رابطه پیش قدم باشند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 10416